Logo

23 Жовтня 2018, 12:09

В Івано-Франківську запускають оплату за проїзд банківськими картками

Сьогодні в Івано-Франківську підписали меморандум про співпрацю з платіжною системою Visa щодо запуску безконтактної оплати проїзду в транспорті.

За словами міських чиновників, це розширить можливості реалізації системи електронного квитка в громадському транспорті.

Місто не фінансуватиме ініціативу, цю систему впровадить VISA власним коштом.

За словами керівника групи інноваційних рішень Visa Євгена Лісняка, впровадження безготівкових форм оплати - це пріоритет для компанії.

"Ми прагнемо підтримати інноваційні системи не лише у мегаполісах, але й в менших містах. Таких, як Івано-Франківськ", - каже Євген Лісняк.

Як зауважує директор КП "Електроавтотранс" Віталій Голутяк, можливість оплати банківською карткою допоможе суттєво зменшити обіг готівки у транспорті.

"Ми плануємо, що ця послуга з'явиться на окремих маршрутах у пілотній версії ще до кінця цього року", - зазначив керівник ЕАТ.

Підписанти зазначають, що будівництво системи, яку впроваджує Івано-Франківськ забезпечує фундамент місту для подальших кроків.

Розрахунок банківською карткою стане можливим разом з оплатою проїзду транспортною карткою.

"Це демонструє і гостинність міста. Тому, що будь-який іноземець зможе розрахуватися банківською карткою, не думаючи про те, де йому придбати квиток", - додав Євген Лісняк.

Віталій Голутяк додає, що це великий дороговартісний проект, який дасть можливість облікувати пасажиропотік.

"Меморандум не передбачає для нас жодних додаткових вимог. Компанія прийматиме будь-які картки. Це стане зручним і для тих людей, які не є мешканцями міста. Дякуємо партнерам за те, що вони допомагають нам розширювати функціонал", - говорить В.Голутяк.

У водіїв будуть переносні валідатори, можна буде оплатити проїзд карткою. Також комунальники встановлюватимуть стаціонарні. Очікують, що протягом місяця починатимуть встановлювати систему. Загалом її планують впровадити до червня 2019 року. Крім цього, залишаються й ті способи оплати, які функціонують зараз у місті.

Нагадаємо, в Івано-Франківську стартував процес оформлення електронних квитків/транспортних карток. Виготовлятимуть їх лише для жителів міста, тобто тих, хто фактично зареєстрований в Івано-Франківську. Нещодавно,  іванофранківці остаточно визначилися із назвою транспортної картки.