Logo

20 Березня 2019, 13:03

В Івано-Франківськ втретє прийде "Французька весна"

В Івано-Франківську вже втретє в обласному центрі Прикарпаття відбудеться щорічний фестиваль "Французька весна". Цьогорічна тематика - "колір".

Про це 20 березня на прес-конференції розповіли організатори дійства, пише Типовий Франківськ.

Офіційне відкриття фестивалю відбудеться 4 квітня. Упродовж місяця прикарпатці та гості міста зможуть насолоджуватися колоритом французького мистецтва та краще ознайомитися із французькою культурою.

Цьогоріч фестиваль неабияк здивує: кінопокази, виставки, театральні вистави та концерти. Не обійдеться і без візитів паризьких зірок.

Про те, що представлять шанувальникам французьких перформансів, розповіла радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні Наталі Берас.

"Це особливий день для французів, тому що французька весна розочинається якраз 20 березня. Метою тематики фестивалю є налагодження стосунків між Францією та Україною. Цього року в його рамках передбачаємо більше різноманітних культурних заходів. Я дякую організації Парі-ІФ», яка існує для розвитку французької культури в Івану-Франківську", - говорить Наталі Берас.

Радник з питань культури та співробітництва Посольства Франції в Україні додає, що основною тематикою буде "колір", який завжди оточує нас.

"Цьогорічна "Французька весна" обрала тематику, яка щодня набуватиме іншої форми, варіюючи від події та події: колір, який оточує нас повсюди - у природі, міському середовищі в нашому повсякденному житті. Колір наших відчуттів, він може бути політичним, теплим та холодним. Колір - це різномаїття різних відносин", - відзначає Наталі Берас.

Організатори оприлюднили програму заходів та запрошують усіх бажаючих відвідати їх.

"Весна - це пора року, на яку всі чекають. Ми хочемо, щоб не тільки Україна йшла в Європу, а Європа йшла до нас. Цей фестиваль є ще одним кроком до багатьох можливостей. Сподіваємось, що франківська публіка буде задоволеною",- розповів президент ГО «Парі-ІФ» Володимир Туркін.

Програма заходу:

23 березня – з 09.30 до 11.30 год, Торгово-промислова палата: майстер-клас вишивки високої моди від Анастасії Віст, провідної стилістки Будинку Lemarie-Chanel (Париж, Франція).

4 квітня – 16.00 год, галерея «Арт на мур»:
- урочисте відкриття «Французької весни»;
- відкриття виставки фотографій «Маленькі безлади світу» за участю автора Аделін Кейль (Франція).

4-10 квітня, галерея «Арт на мур»: виставка фотографій Аделін Кейль «Маленькі бездади світу».

18 квітня – 19.00 год, Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк, камерна зала: вистава-кабаре «Боріс і Бобі», Théâtre de l’Imprévu (Орлеан, Франція).

19 квітня – 19.00 год, Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк, камерна зала: вистава-кабаре «Поезія Жака Превера», Théâtre de l’Imprévu (Орлеан, Франція).

19-20 квітня, кінотеатр «Люм’єр»: Довга ніч короткого метру.

20 квітня, Пасаж Гартенбергів: показ моди «Французька весна», (Івано-Франківськ, Школа краси «Ювента»).