Logo
12 Січня 2015, 21:15

В Івано-Франківську буде свій інноваційний простір та ІТ бізнес-центр (ФОТО)

Створити в Івано-Франківську інноваційний простір для життя та бізнесу – мета проекту, що об’єднав девелоперську компанію «Арсенал-сіті», архітектурну компанію «Зелемінь», активістів громадської організації «Тепле місто» та представників IT-сфери міста.

5

Як розповів на презентації один з ідейників проекту Сергій Гнатчук, Івано-Франківськ історично пов'язаний з новітніми технологіями, з великими проектами, такими як «Радіозавод», «Промприлад». Сьогодні це  -- застарілі машини, які не рухають. На жаль, зараз в місті немає жодного об’єкту, де би молоді компанії та молоді люди могли розвиватися і створювати нові інноваційні проекти.

«Такий простір в Івано-Франківську є дуже необхідний. Україна є тією країною, в якій щороку зароджуються десятки нових ІТ-стартапів. Тому саме тут потрібно робити для них максимально зручні умови, щоб вони не виїжджали за кордон, не робили офіси в інших країнах, апрацювали та розвивалися тут», – каже Сергій Гнатчук.

3

В Івано-Франківська є всі переваги для створення інноваційного простору. В місті є професійне ІТ-середовище, яке динамічно розвивається, адже кількість таких компаній збільшується з кожним роком. Крім цього, Івано-Франківськ є одним з найкомфортніших міст в Україні для життя. Тут – помірна вартість для ведення бізнесу, нові компанії можуть легко приїжджати на наш ринок та вливати «свіжу кров» в індустрію ІТ. Місто є зручним, воно забезпечене всіма необхідними архітектурними формами, які компактно розміщені один від одного.

За словами директора девелоперської компанії «Арсенал-сіті», яка збудує майбутній інноваційний простір, Тараса Виноградника, мікрорайон матиме площу близько 20 га та буде розташований в межах вулиць Національної Гвардії, Коновальця, Чорновола та Сорохтея. Тут планується збудувати бізнес-центр з громадським простором, приміщеннями для коворкінгу та стартапів, офісними приміщеннями, що втілить нові стандарти для життя та роботи в Івано-Франківську.

1

«Ми плануємо повністю зробити всі свої автономні мережі, таким чином розгрузивши центральну частину міста. Крім хорошого якісного житла, ми запроектували два дитячі садочки та повноцінну загальноосвітню школу. В мікрорайоні буде спеціально створений простір, де люди зможуть втілювати в життя свої ідеї – це буде ІТ бізес-центр. Наше місто повинне буде комфортним, щоб в ньому народжувалися ідеї», – розповів Тарас Виноградник.

Крім офісів компаній в ІТ бізнес-центрі буде громадський простір, в якому розташовуватимуться виставкові зали, бібліотеки, антикафе та майстерні, де можна буде зробити будь-що своїми руками. Передбачається, що інноваційний центр збудують поряд із зеленою зоною.

Перший поверх буде мати транзитний піший трафік через будівлю, щоб люди частіше заходили до інноваційного простору, цікавилися тим, що там відбувається та, можливо, долучалися до інноваційної діяльності.

Тут будуть: вело- та автомільні парковки для працівників та гостей; зарядні пристрої для засобів пересування на електрокарах; Wi-Fi покриття по всьому центру та навколишній території; штучна водойма; антикафе; територія для ігор на свіжому повітрі; виставкові зали.

4

«Всі, хто потраплятиме до Простору інновацій повинні будуть розуміти, що він створених не лише для ІТ-компаній, але й для кожної людини», – каже Сергій Гнатчук.

Наразі розпочато конкурс на створення Простору інновацій серед архітекторів. Свої заявки майбутні учасники зможуть подати вже починаючи з кінця цього тижня. Фінал конкурсу заплановано на третю декаду квітня.

Почати будівництво, за словами Тараса Виноградника, планують вже цього року, а завершити – у 2017 році.

2