Logo
19 Червня 2015, 11:03

В Івано-Франківську ДАІ разом з представниками громадськості полювади на маршрутки-порушники (ФОТО)

Спільно з представниками від громадськості та журналістами, працівники ДАІ провели рейдові відпрацювання у Івано-Франківську щодо виявлення водіїв автобусів, які порушують Правила дорожнього руху, здійснюючи пасажирські перевезення.

рейд1

Питання профілактики аварійності на пасажирському транспорті завжди актуальне і потребує посиленого контролю як з боку Державтоінспекції, владних структур так і громадськості. На жаль, водії, котрі ігнорують вимоги Правил не усвідомлюють, що відповідають за життя і безпеку пасажирів, ризикуючи при цьому і власним. Про це переконують цифри виявлених порушень, адже за 17 днів, з часу проведення цільових профілактичних заходів, інспекторами задокументовано понад 200 порушень Правил дорожнього руху водіями автобусів на дорогах області, в т.ч. 3-є з них керували транспортними засобами напідпитку.

У Івано-Франківську зафіксовано понад 60 порушень ПДР, повдомляють в прес-службі УДАІ в області.

рейд2

У ході рейдової перевірки найчисельнішими були порушення посадки та висадки пасажирів безпосередньо на зупинках. Водії, не чекають від’їзду попереднього автобуса, проводять висадку-посадку пасажирів, не під’їхавши до зупинки, на пішохідних переходах, зупиняються посередині проїжджої частини, чим зумовлюють заторові ситуації і, що найважливіше, створюють аварійні ситуації, як для пішоходів так і пасажирів.

рейд3

Працівники Державтоінспекції та журналісти не оминали таких випадків, фіксували порушення, запитували водіїв чому, навіть побачивши знімальну групу, вони не вживали заходів, щоб не потрапляти в об’єктиви камер, як злісні порушники, але у відповідь чули різне. Звичайно були такі, які визнавали свої помилки і такі, що висловлювали обурення. Окрім того і пасажири перешкоджали у роботі, зверталися не затримувати їх, бо всі поспішають, що не такі вже серйозні порушення наприклад, посеред дороги висаджувати пасажирів чи об’їздити заторові місця іншими вулицями, відхиляючись від визначених маршрутів руху.

Окрім того інспектори виявляли транспортні засоби із технічними несправностями, з тріщинами лобового скла та інші.