Logo
28 Грудня 2014, 14:38

В Івано-Франківську не змогли обрати проект пам'ятка Небесній сотні (ФОТО)

У міськвиконкомі відбувся черговий етап конкурсу пам'ятного знаку Героям Небесної сотні. Журі не змогло обрати переможця. Відзначили трьох авторів, яким запропонували доопрацювати свої ескізи. 

4

«Всі роботи чимось гарні, але тут немає того, що б хотілося. Не страшно, що конкурс затягується. Краще витратити час на пошуки, але знайти щось гідне», — зауважив Ігор Гурик, батько героя Небесної сотні Романа Гурик.

Пам'ятний знак планують розташувати на стіні адмінбудівлі, яка має стосунок до революційних подій. Місце для пам'ятки - зліва від входу, там, де зараз плакат з фотографіями загиблих майданівців, пише Галка.

На розгляд журі представили вісім робіт від скульпторів-професіоналів та студентів-архітекторів.

Наприклад, третьокурсниці Університету нафти і газу Юлія Захарчук та Марта  Кравченко для символу Небесної сотні обрали прострелену кулями вишиванку.  Журі сподобався цей символ, але вони розкритикували скульптурну виразність форми.

«Всі представлені роботи поєднує непрофесіоналізм. Для студентів-архітекторів — це ще допустимо, але для скульпторів — ні. Жодна з цих робіт не вписана в цю стіну, в цей будинок. Ні в кого немає грамотної прив'язки до середовища», — зауважив Володимир Гайдар, директор Департаменту містобудування й архітектури.

Після обговорення робіт провели таємне голосування. Перше місце зайняв проект авторського колективу Олексія Ласкевича, Романа Домашича та Ольги Супрун. Це — скульптура ангела, в якого крила складені зі щитів.

Друге і третє місце зайняли роботи скульптора Олександра Горобюка.

Роботи переможців пройшли у фінал конкурсу, хоча вони потребують доопрацювання. Решті авторів запропонували також спробувати свої сили у наступному етапі відбору, який відбудеться у лютому 2015 року. Тоді визначать ще трьох авторів, які потраплять у фінал.

Тим не менш, усім учасникам конкурсу пообіцяли, що розмістять їхні роботи в Музеї Небесної Сотні, який збираються створити у Франківську.

1

3

5

7

6

8

9

2

10

11

Схожі Новини