Logo
12 Червня 2015, 16:01

В Івано-Франківську планують створити сучасний реабілітаційний центр

Сьогодні у Івано-Франківську відбулася зустріч заступника міського голови з гуманітарних питань Михайла Вереса та головного лікаря міста Тараса Масляка з лікарями-реабілітологами Польщі.

reabitaciya

«Ця зустріч – дуже важливий крок, який є першою сходинкою нашої співпраці з колегами  реабілітаційного центру, який можна назвати одним із найкращих у світі. В даному центрі займаються різними патологіями, реабілітацією хворих з інсультними, черепно-мозковими травмами, хворих, які лежать в комі, хворих з опіковими травмами», –розповідає Тарас Масляк.

За його словами, у Івано-Франківську планують створення такого реабілітаційного центру, де зможуть лікуватися хворі з різними патологіями. Крім того, тут готуватимуть реабілітологів. І навчання стосуватиметься як медичних спеціалістів, так і людей, які доглядають вдома важкохворих рідних і близьких.

«Це перші кроки, які ми робимо в Івано-Франківську, але ці кроки важливі для всієї держави. Якщо буде нормальна співпраця, то такі центри будуть відкривати в усіх обласних центрах України», – наголосив головний лікар міста.

Заступник міського голови Михайло Верес подякував польським гостям за допомогу: «Ми відчуваємо підтримку Польщі. Коли у 2008 році була велика повінь, Польща однією з перших надала нам допомогу. І зараз ми відчуваємо щире бажання Польщі допомагати нам. У галузі охорони здоров’я повинна відбутися реформа і створення реабілітаційного центру в Івано-Франківську буде пріоритетним напрямком для нас».

Попередньо вирішено, що діятиме реабілітаційний центр на базі колишньої залізничної лікарні, Центральної міської клінічної лікарні, а також буде створена проміжна структура, де проводитимуть навчання і підготовку реабілітологів.