Logo
28 Липня 2015, 13:30

В Івано-Франківську перевірили воду у п’ятьох частинах міста – пити можна

В рамках проведення незалежної споживчої експертизи товарів та послуг Випробувальним центром ДП "Івано-Франківськстандартметрологія" у липні поточного року проведено дослідження 5 зразків води, відібраних з центрального водопостачання у різних частинах Івано-Франківська.

вода

Зокрема, зразки відбиралися з центральної частини міста, м-нів "Каскад", "Пасічна", вулиць Хоткевича та Вовчинецької, інформують у ДП "Івано-Франківськстандартметрологія"

Результати проведених досліджень свідчать про безпечність та повну придатність до споживання, повідомляють в ДП”Івано-Франківськстандартметрологія”.

Однак, експерти запевняють, що навіть при централізованому водопостачанні якість води у резервуарах водопостачальної організації та у споживача в крані може істотно відрізнятись. Адже, подекуди нарікаючи на постачальника води ми не замислюємось про такий фактор впливу на якість води як труби по яких здійснюється безпосередня подача по будинку та в оселю. Переважно, заміною старих іржавих труб на пластикові займаються мешканці самостійно, тобто окрім монтажу ще й самостійно закуповують пластикові труби, а оскільки ремонт – недешеве задоволення, то при обранні труб найчастіше керуються рівнем цін, а не наявністю санітарних висновків та сертифікатів відповідності, які б підтверджували придатність конкретного виробу саме для питної води та виключали його токсичність. Отже, щоб бути впевненим у безпечності води, яку ви щодня будете використовувати і споживати з крану, варто після ремонтних робіт здійснити її лабораторне дослідження.

Складнішою ситуація стосовно якості і безпечності води може виявитись у тих, хто користується власними криницями. Хоч переважна більшість таких користувачів запевняє, що смак води з криниці не йде у порівняння зі смаком води з крану, однак, навіть прозора і чиста вода може стати джерелом небезпеки, адже далеко не завжди наявна повна інформація про грунтові води та й дотримання всієї технології копання криниці чи пробурювання свердловин потребує скурпульозності. Найпростіший шлях до впевненості у безпечності води з криниці, знову ж, її фахове дослідження.