Logo
8 Березня 2015, 10:50

В Івано-Франківську планують принити транзитний рух автомобілів центральною частиною міста

Наступного тижня на громадське обговорення франківцям буде внесено проект рішення, який передбачатиме припинення транзитного руху автомобілів центральною частиною міста: від перехрестя Галицької-Бельведерської і до перехресть Грушевського-Вагилевича, Грушевського-Курбаса і Грушевського-Мельничука.

стометрівка

Про це в соцмережі повідомив директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку Михайло Смушак.

За інформацією, це буде так-звана друга паркувальна зона, з терміналами і шлагбаумами на в'їзді, і паркоматами і шлагбаумами на виїзді. Перша паркувальна зона - це існуюча пішохідна зона біля Ратуші. Єдине, заїзд і виїзд з цієї зони буде з вулиці Шпитальної. Аналогічно, там також будуть в'їзний термінал і виїзний паркомат. Також будуть перенесені боларди на Галицькій до перехрестя з Дністровською.

«При цьому тарифи на паркування в другій паркувальній зоні будуть знижені і становитимуть 1,5 грн. за в'їзд і по 1 грн. за кожну годину. Якщо автомобіль стоятиме 4 години і більше, тариф за кожну годину після 4-ї становитиме всього 50 коп. Якщо автомобіль простоїть 15 хвилин, наприклад, тариф буде становити 1,5 грн. плюс 15 коп. - 1,65 грн. потрібно буде сплатити. З 24 години і до 6-ї ранку центр міста буде повністю відкритий. Будуть також денні і місячні абонементи. Місячний абонемент коштуватиме 99 грн., а денний - 10 грн. Тарифи на в'їзд у першу паркувальну зону - зону біля Ратуші будуть у три рази вищі. Тобто, 4,5 грн. за в'їзд, по три грн. за перші 4 год. і 1,5 грн. за кожні наступні після 4-ї год. 30 грн. - денний абонемент і 297 грн. – місячний», – пише Михайло Смушак.

За його словами, завдяки цьому рішенню буде:

1. Забезпечено привабливість міста і створено комфортні умови для пішоходів та велосипедистів.

 2. В рази зменшено загазованість повітря.

3. Створено додаткові місця для паркування автомобілів та забезпечено 100% облік коштів.

«Розуміємо, що це рішення матиме і багато противників, але якщо ми хочемо, щоб до нас їхали туристи, щоб місто розвивалося, щоб місто Івано-Франківськ і справді було найкомфортнішим для проживання, маємо це зробити», – зазначає директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв'язку.