Logo
11 Вересня 2015, 14:47

В Івано-Франківську презентували книгу про Іловайськ (ФОТО)

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація роману Євгена Положія «Іловайськ», надрукованого у видавництві «Фоліо».

3

Основу книги, як розповів сам автор, склали невигадані історії про війну, яка наразі триває в Україні, й, зокрема, про одну з найболючіших її сторінок – іловайську трагедію.

Працюючи над підготовкою книжкового матеріалу, журналіст та громадський діяч Євген Положій спілкувався з учасниками  воєнних подій на Сході держави – бійцями добровольчих батальйонів, простими солдатами, прикордонниками, їх родичами.

«Я записував інтерв'ю, їх є близько ста, – розповів автор. – До книги увійшла десь половина цих історій, але маю ще моральний обов'язок перед «Миротворцем», 17-ою танковою бригадою. Їх розповіді не потрапили, та за місяць-півтора я це виправлю: буде трохи інша історія».

Окрім документальних свідчень, в «Іловайську», до слова, виданому українською та російською мовами, є також художні елементи, вигадані герої та ситуації. Загалом Євген Положій вважає презентовану в Івано-Франківську книгу однією з найважливіших у своєму житті, яка може стати своєрідним попередженням всьому світу, нагадуванням про важливість гідного ставлення до загиблих на війні.

Свій творчий доробок письменник найближчим часом планує представити у Луцьку, Львові, Житомирі та Києві. А після завершення виборів хоче поїхати у східні та південні області України. Каже, більшість тих, про кого йдеться у книзі, як і він, родом звідти.

1

2

4