Logo
1 Грудня 2014, 22:22

В Івано-Франківську продовжуються роботи з реставрації залізничного вокзалу (ФОТО)

Залізничний вокзал Івано-Франківська, одну з найстаріших споруд міста,  реставрують.  

8

В рамках реставрації мають оновити фасади, відремонтувати всі внутрішні приміщення. Вже завершено заміну покриття даху, замість бляхи встановлена металочерепиця.

Завершити реставрацію повністю планують до 2016 року.

1

2

3

5

4

6

9

7

10

11

З історії франківського залізничного вокзалу.

Залізничний вокзал Залізниці Ерцгерцога Альбрехта було збудовано у місті Станіславові (тепер Івано-Франківськ) 1866 року. 

1 вересня 1866 віддано у користування частину залізничного вокзалу і від того дня розпочався регулярний рух потягів : Львів - Чернівці через Станіслав. Ця дата зафіксована на металевих стовпах на пероні станції. Потяг із декількома сотнями галичан виїхав зі Львова до Чернівців. Цей рейс тривав 12 годин, і майже годину (точніше, 47 хвилин) потяг стояв у Станіславі.

вокзал

Вже на початку 1890-х років Станиславів став залізничним вузлом,— колії від якого розходились у п'яти напрямках,— доЛьвова, Чернівців — Ясси (1866—1869), Стрия (1875), Гусятина (1884), Вороненки (1891).

У 1904 році міська дирекція залізниці звернулась до міністерства з питанням про розширення вокзалу. Роботи по перебудові вокзалу були розпочаті навесні 1903 року та закінчені в 1906 році під керівництвом віденського інженера будівництва пана Є. Балдішу. Одночасно поруч з вокзалом будувався будинок залізничної пошти, який у кінці 1905 року був зданий в експлуатацію. Після перебудови вокзалу його вестибюль мав висоту 20 м, в основі 20.5х14.3 м, довжина фасаду200 м.

Вокзал побудований з цегли, в стилі неоренесанс. В плані має форму яка наближається до сильно витягнутого прямокутника. Архітектурним акцентом споруди є великий купол, який видніється з різних точок міста. В перші десятиліття після зведення над куполом була скульптура крилатої богині, яка з часом була втрачена та так і не відновлена досі.

В 1999 році було зроблено реконструкцію головної будівлі вокзалу, посадкових платформ, привокзальної площі. Після цього вокзал набув сучасного та естетичного вигляду. Вокзал був наново опоряджений ззовні, відновлені інтер'єри, розширені та вистелені новою тротуарною плиткою посадочні платформи, встановлені сучасні світильники.

Схожі Новини