Logo
11 Листопада 2014, 13:23

В Івано-Франківську проживає понад 300 інвалідів зору

13 листопада – «Міжнародний день сліпих». У Івано-Франківську проживає понад 300 інвалідів зору і більше половини з них є інвалідами зору першої групи, які не бачать нічого, крім темряви.

сліпі

Міська влада Івано-Франківська вживає заходів, щоб полегшити повсякденне життя незрячих, опрацьовує проблемні питання. Зокрема, в місті діє програма підтримки інвалідів зору першої групи – це 50% знижка на оплату комунальних послуг, громадська організація сліпих має фінансову підтримку з коштів міського бюджету.

Також в місті функціонує комітет доступності до інфраструктури міста, на засіданнях якого постійно піднімаються питання облаштування будинків пандусами, озвучення світлофорів і звукові сигнали на входах до адмінбудівель, озвучення зупинок в транспорті.

«На сьогоднішній день найактуальнішими є питання озвучення світлофорів Івано-Франківська та встановлення звукових інформаційних пристроїв в міському громадському транспорті. Спільними зусиллями міського виконавчого комітету та громадських організацій сліпих минулого року впроваджено проект, завдяки якому озвучено 36 світлофорів міста. А от питання з громадським транспортом ще потребує опрацювання», – розповідає Олександра Заклинська.