Logo
9 Січня 2017, 16:45

В Івано-Франківську розпочався вже VIII фестиваль «Коляда на майзлях» (ФОТО, ВІДЕО)

У храмі Царя Христа, що в Івано-Франківську, розпочався VIIІ Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях».

1

Традиційно, церемонії відкриття передувала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин, у співслужінні отців Чину св. Василія Великого.

Одразу після Служби Божої відбулося урочисте відкриття  фестивалю. Митрополит Володимир благословив учасників, гостей та всіх людей доброї волі, котрі бажають почути та й самим поспівати відомі та нові колядки. Владика зазначив, що будь-яка колядка – це прослава Всевишнього, який, з великої любові до нас, став людиною. «Це наше спільне духовне свято, тому ми щасливі, що дожили до сьогоднішнього дня, в якому можемо соборно славити Господа та шанувати одне одного гучною колядою», - вів мову Кир Володимир.

2

В свою чергу, настоятель парафії прп. о. Йосафат Хаймик, ЧСВВ закликав провести час коляди з молитвою, пам’ятаючи, що коляда – нам дарована з неба. «Це ангели від Господа бути тими, хто вперше заспівали колядок та нам заповіли продовжувати їх тут на землі», - поетично висловився отець та заохотив бути відкритим на Божу прославу протягом цього благодатного часу.

Великою радістю для учасників та глядачів фестивалю стала присутність Міністра культури України п. Євгена Нищука. Високопосадовець вперше прибув на фестиваль «Коляда на Майзлях» та не приховує свого приємного враження від дійства. «Ці світлі відчуття, які охопили мене протягом цього часу в храмі, серед рідних мені людей, вірю, дають можливість кожному поновити свій дух, вселити в нього відчуття непоборності, сили, яка відгорне всю скверну, що є навколо; яка допоможе розправити крила; яка подолає тугу; яка дасть можливість ще більше поважати одне одного, любити ближнього, допоможе боротися за свою віру, за свій народ і за свою державу», - сказав міністр.

3

Пригадуємо, що фестиваль триватиме тиждень часу та завершиться традиційно гала-концертом. Назагал, цьогоріч в ньому прийме участь понад 40 колективів як українських, так і закордонних.

Переглянути ефір Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» про відкриття фестивалю можна тут.

https://youtu.be/vVK8_PB48wQ

4

5

7

8

9

91