Logo
10 Листопада 2014, 09:31

В Івано-Франківську стартував фестиваль польського кіно (ФОТО)

В Івано-Франківську стартував 3-ій перегляд сучасного польського кіно (ПСПК) "Під Високим Замком" 2014, організований Генеральним консульством Республіки Польщі у Львові.

2

На урочисте відкриття завітали представники влади, Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, поціновувачі якісного та доброго кіно, пише Бліц-Інфо.

Як наголосив Ярослав Дрозд, зараз на українських екранах дуже багато фільмів сусідньої країни. Тож цей захід може показати альтернативу для українців.

Натомість заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Панасюк зауважив, що в цей важкий та доленосний для України час приклад польської боротьби за незалежність навіть у фільмах є дуже корисним.

Відкрив цьогорічний Перегляд фільм „Джек Стронґ”, який розповідає про одну з найбільш захолюючих шпигунських історій на світі.

Це правдива історія про людину, яка перебуваючи в самому центрі системи, починає вести самотній герць з „совєтами”. Турбуючись про майбутнє своєї Батьківщини, він розпочинає багаторічну співпрацю з ЦРУ. Від того часу його життя і життя його сім'ї знаходиться під загрозою, а один необережний рух може призвести до трагедії. Зворушлива історія про силу людського духу, одна з найбільших картин останніх років, яка з епічним розмахом розповідає історію депортованих на Сибір поляків в 40-х роках.

Це перша польська стрічка знята у величних та суворих сибірських умовах.

Сім’ю Долінів після вторгнення Червоної армії на польські землі вивозять до Сибіру, де вони змагаються з тиском НКВД та нелюдськими умовами табору. Їхньою єдиною зброєю є любов, відвага та надія.

За словами організаторів, захід має на меті популяризувати найновіші твори польського кінематографа на території Західної України.

У рамках 3-го ПСПК „Під Високим Замком” протягом 9-14 листопада буде показано 22 найновіших художніх і документальних польських фільмів під час 30 кіносеансів. Серед них - "Біжи хлопче, біжи”, „Хочеться жити”, „Дівчина зі шафи”, „Чоловік вже (не)потрібний”, „Габріель”, „Іда”, „Маленькі зіткнення”, „Мій полюс”, „Обмануті”, „Джек Стронґ”, „Папуша”, „Під міцним янголом”, „Борислав. Галицька Пенсильванія”, „Освітити темряву” та інші.

3

5

1

6

4