Logo
28 Квітня 2019, 21:04

В Івано-Франківську студентів-іноземців вчили писанкарству

Під наставництвом українських майстрів іноземні студенти опанували воскову техніку розпису – розмальовували яйця за допомогою писачка та гарячого бджолиного воску.

Студенти з 9 країн навчалися писанкарству в Івано-Франківську. Напередодні Великодня майстер-клас влаштували у Медичному університеті, захід проводять вже 10 років поспіль. Щоразу охочих долучитися дедалі більше. Писанки, розмальовані власноруч, учасники обіцяють відвезти в свої країни в якості сувенірів. Майстер-клас відвідала і знімальна група "5 каналу".

"Перший етап писанки у нас уже зроблений. Зараз ми деякі частинки замалювали знову воском і продовжуємо фарбувати в червоний колір. Ось він в нас уже буде темненький", – дослухаючись порад майстрів, студентка з Індії розмальовує першу в своєму житті писанку. На майстер-клас одягла національне вбрання. Каже: писанкарство справа копітка, але цікава.

"Я ніколи такого не робила. Ми малюємо на папері, ми ніколи не малювали на яйцях. Я повезу писанку своїй мамі, коли поїду до Індії. І покажу їй, що я робила сьогодні. Вона не їсть яйця. Ми чисті вегетаріанці", – пояснює студентка Пріянка Верма.

Марокканець Редуан Елмажуді за два роки вивчив українську мову. Тепер знайомиться з традиціями.

"Перший раз чую про це. І мені цікаво знати, що тут роблять. Мені дуже цікаво знати українську культуру. Це ми вчили з історії України у першому семестрі", – пригадує студент Редуан Елмажуді.

Під наставництвом українських майстрів іноземні студенти опанували воскову техніку розпису. Розмальовували яйця за допомогою писачка та гарячого бджолиного воску. Кольори та візерунки обирали на свій смак.

"Коли той чи інший писанкар сідає писати писанку, він забуває про все погане і тільки з добрими думками, помислами починає писати писанку. Символи теж бажано викладати на писанках. Тому що ми стараємося дотримуватися традицій нашого краю, символіки. І, як кажуть, кожен завиточок, кожна крапелька має свій певний символ", – пояснює Іванна Равлюк, співробітниця музею мистецтв Прикарпаття.

Болгарія, Єгипет, Пакистан та навіть Мальдіви – щороку до майстер-класів з писанкарства долучаються представники з дедалі більшої кількості країн, розповідають організатори.

"Студенти, які пишуть писанки, розказують і показують відео в інстаграмі, в фейсбуці, показують, що вони творили це чудо разом. Їхні країни дізнаються про нас, про нашу традицію, насамперед про Україну", – зазначає Марія Гуцол, викладачка Івано-Франківського медуніверситету.

Майстер-клас із писанкарства для іноземних студентів влаштовують десятий рік поспіль. Цього разу захід зібрав понад 30 охочих. В університеті кажуть: це своєрідний рекорд.