Logo
10 Березня 2015, 17:05

В Івано-Франківську тривають роботи щодо видалення аварійних дерев та обрізки зелених насаджень

На даний час більша частина зелених насаджень міста Івано-Франківська перебуває у задовільному стані, проте спостерігається антропогенне навантаження, особливо забруднення атмосферного повітря, що зменшує приріст деревини та погіршує декоративність зелених насаджень. У зв'язку з цим усі дерева, що ростуть вздовж вулиць міста, потребують щорічного догляду, а саме обрізки  гілля, омолодження, підживлення.

дерева

На 2015 рік заплановано провести роботи з обрізки 500 дерев. Виконання робіт з обрізки зелених насаджень такої кількості не впливає на збереження та покращення стану зелених насаджень міста, оскільки для їх збереження необхідно проводити обрізку щорічно. Загальна кількість зелених насаджень, що ростуть вздовж вулиць становить орієнтовно 38 тис. одиниць.

Одним із важливих елементів озеленення є кущі. Станом на сьогодні ПрАТ «Зелене господарство» провело доглядні роботи з обрізки крон кущів на вулицях Незалежності, Вагилевича, Грушевського, Шпитальній, Низовій, Грюнвальдській, Привокзальній; у скверах Руської Трійці, Міцкевича, Вічевий майдан, Вали.

Видалення аварійних дерев проводиться згідно графіків, сформованих на основі щорічних весняних та осінніх обстежень вулиць, площ міста та звернень мешканців, що передбачено «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах».

На сьогодні сформовано графік, згідно з яким заплановано виконання робіт зі зрізки приблизно 150-170 дерев.

«Департаментом комунального господарства, транспорту і зв’язку щорічно підтримується екологічна рівновага – застосовується компенсаційне озеленення, шляхом заміни зелених насаджень. Застосовуються дві форми компенсаційного озеленення – натуральна і грошова. Компенсаційне озеленення в натуральній формі здійснюється в найближчий сезон, сприятливий для висаджування дерев і кущів. У випадку видалення зелених насаджень компенсаційне озеленення здійснюється переважно на тому ж самому місці, де вони були знесені. При цьому як кількість одиниць рослин, так і площа відновлення зелених насаджень не зменшується.

Грошова компенсація (відновна вартість за видалення зелених насаджень) передбачається у разі будівництва об’єкта архітектури. Відновна вартість зелених насаджень, що належать до комунальної власності, сплачується до місцевого бюджету. За останні два роки за відновну вартість зелених насаджень до міського бюджету надійшли кошти в сумі 44583,16 грн., з них на даний час використано 27890 грн.», – розповів на сьогоднішній оперативній нараді директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак.

Схожі Новини