Logo
28 Жовтня 2014, 09:21

В Івано-Франківську відкрилася фотовиставка з оголеними дівчатами (ФОТО)

Фотограф Яна Стефанишин презентувала у книгарні "Є" в Івано-Франківську виставку своїх робіт "N", до якої увійшли знімки дівчат у стилі ню.

 н

До експозиції увійшло 30 робіт, які були зроблені протягом останніх двох років. На фотографіях лише дівчата, чоловіків – нема. Авторка пояснила, що фотографує і чоловічі портрети, але вони стилістично інші, тому й не вписуються у концепцію саме цієї виставки, пише Курс.

 "Фотографую лише тих дівчат, які самі бажають такого роду зйомку, нікого не змушую. Вважаю, що у процесі роботи повинні бути довіра і взаєморозуміння між автором і моделлю. Насправді, досить багато дівчат хотіли б сфотографуватись у жанрі "ню", але не наважуються на це через консервативність, страх невірного сприйняття нашим суспільством. Чи легко працюється в цьому жанрі – і так, і ні водночас. З одного боку, це досить складний жанр і змушує до максимальної концентрації, а з іншого – приємно ставити перед собою "високу планку" і досягати певних результатів", – розповіла Яна.

 Естетично привабливі фотознімки не в усіх можуть викликати позитивні емоції. Залишається певний відсоток людей, які вважають таку відвертість аморальною, але фотороботи Яни такої критики ще не отримували.

 "Як на мене, нічого вульгарного чи аморального я не знімаю, у свою адресу різкого осуду не отримувала. Але розумію, що в будь-якій сфері діяльності можливе певне несприйняття збоку – і це нормально", – зазначила фотограф.

 Це перша персональна виставка Яни Стефанишин. Раніше вона брала участь у спільних виставках, пленерах.

 Довідково: Яна Стефанишин народилась 1987 року на Одещині, проживає в м. Івано-Франківськ. Закінчила Львівську національну академію мистецтв, працює в галузі станкової графіки, займається фотографією. Важливу роль у процесі створення фотографії надає композиції: пошуку плями, лаконізму, естетичному та змістовому наповненню. Оголеність у фото не переслідує мету еротизму, а є засобом виразності, досягнення певного емоційного стану, образу.

н1

н2

н3

н4

н5

н6