Logo
13 Січня 2015, 17:37

В Івано-Франківську відкрилася виставка світлин бійця батальйону «Айдар» Віктора Гурняка, загиблого в зоні АТО (ФОТО)

Сьогодні, 13 січня, в галереї «Бастіон» у пам’ять пластуна, фотокореспондента, бійця батальйону «Айдар» Віктора Гурняка  силами друзів з Пласту та фотокорів в Івано-Франківську відкрилася виставка його світлин “Від Майдану до війни”.

1

 «Людина живе стільки, скільки про неї пам’ятають. Тому ми хочемо, щоб Віктор жив якомога довше і робимо все, щоб про нього пам’ятали. Він був зразковим пластуном. Мав ступінь пластуна "скопа" – це одна з найвищих ступенів у Пласті. Його смерть є геройською, адже Віктор загинув вивозячи з поля бою двох поранених. Один із законів пластуна - допомагати іншим. Тобто в час загибелі він виконував свій обов`язок пластуна»,  – каже товариш Віктора, пластун Тарас Грень.

За його словами, Віктор Гурняк був дуже активним та напосидючим, його вистачало скрізь, постійно фотографував.

Під час епідемії так званого «свинячого грипу» в Україні, йдучи по тернопільському вокзалу, Віктор сфотографував жіночку в масці, яка продавала соняшникове насіння. Тоді маски ще так масово не одягали. Він побачив, що жінка у масці, підійшов до неї, щоб сфотографувати, в цей момент вона підняла голову і від несподіванки на фото в жінки вийшло налякане обличчя. Згодом це фото стало дуже популярним, багато міжнародних видань, які висвітлювали «свинячий грип», використовували цю світлину Віктора Гурняка.

Йому вдавалося схопити унікальні моменти. Власне, тому його роботи й користувалися попитом в різних авторитетних виданнях.

«На виставці представлено його світлини з Майдану та з війни на Сході України. Спочатку Віктор приїхав на фронт у батальйон «Айдар» як фотограф. Потім дуже перейнявся всім, що там відбувалося і почав волонтерити. Але він зрозумів і що цього замало, тому відклав фотоапарат і став бійцем. Власне бій, у якому Віктор загинув, був його першим та останнім…», –  розповів Тарас Зень.

Нагадуємо, що Віктор Гурняк “Гартік” загинув під час мінометного обстрілу у жовтні 2014 року на Луганщині вивозячи поранених вояків АТО з місця бою.

2

3

4

5

6

7

10

8

9

16

11

13

14

18

20

21

19

Схожі Новини