Logo
4 Грудня 2014, 14:26

В Івано-Франківську відкрили планетарій «Кіносфера» (ФОТО)

Сьогодні  в  Івано-Франківському краєзнавчому музеї мешканцям та гостям міста презентували перший на Прикарпатті пересувний планетарій«Кіносфера».

5

Планетарій-кіносфера заснований на технології шестипроекторної системи. Надувний купол, зшитий майже непомітними оку швами, виконує функції екрану. Зображення проектується з проектора міні-сфери на купол, що і створює ілюзію тривимірного простору. При цьому глядач знаходиться під куполом і бачить зображення навколо себе.

«Ідея створити такий планетарій прийшла мені в місті Любліні, коли я в університеті Марію Кюрі побачив такий перегляд зоряного неба, його надзвичайну красу. Мені захотілося показати це і нашим краянам, нашій молоді», – розповів автор ідеї Віктор Миронич.

Він додав, що планетарій задуманий ним як культурно-освітній проект. В арсеналі планетарію є близько 20 фільмів на астрономічну тематику та про природознавство.

«В першу чергу ми хочемо запросити до планетарію школярів та дошкільнят, яким можна показати фільми відповідно до навчальної програми. Такий емоційний перегляд призводить до того, що дитина дуже добре сприймає інформацію. Цей планетарій стане не простою розвагою, адже це не художні фільми, а науково-пізнавальні», – каже Віктор Миронич.

Функціонувати планетарій буде в Краєзнавчому музеї доти, доки на нього буде попит. Під час одного сеансу в планетарії можуть перебувати до 30 дітей, або 20 дорослих. Тривалість сеансу – 30-40 хв. Ціна квитка – 20 гривень.

1

2

3

4

6

9

11

7

8

12