Logo
14 Липня 2015, 14:50

В Івано-Франківську відкрили "Вікно життя", де анонімно можна залишити новонароджену дитину

Вихідними при храмі Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську вперше відбувся з’їзд «рухівців» з усієї України.

unnamed_ed3fd

Ідея такого зібрання належить ГО «Івано-Франківський християнський рух за життя», вона виношувалася протягом останніх років і з Божою допомогою, нарешті, вдалося її втілити, пише Фіртка з посиланням на сайт УГКЦ.

Понад півсотні представників рухів з багатьох міст України, тих, яких вдалося віднайти через мережі Інтернет і які мали змогу приїхати, зібралися, щоб поділитися досвідом роботи в цій ділянці та обговорити спільні труднощі в захисті життя в Україні. Два архиєреї, вісім священиків та кілька сестер монахинь супроводжували зібрання тих, які не байдужі до проблеми життя людської істоти.

В Україні діє багато організацій, які працюють в ділянці захисту життя та боротьби проти вбивства зачатих дітей. Такі організації діють кожна у своєму середовищі і у своєму населеному пункті. Загальну кількість таких спільнот навіть важко підрахувати чи всіх їх віднайти.

Тому франківські «рухівці за життя» побачили потребу в організації такого з’їзду, щоб поділитися досвідом роботи та напрацюваннями, а також щоб спробувати координувати різні діяльності та заходи в цьому напрямку. Мета у всіх одна – захищати людське життя від моменту зачаття аж до природної смерті.

А у з’їзді бачили потребу почати гуртуватися, щоб працювати і служити спільно. Наша ГО «Івано-Франківський рух за життя» виявила бажання зібрати тих осіб, які в нашій Батьківщині сприяють молитвою, словом і ділом захисту зачатих дітей, які ще не народилися… Думаємо, що таких людей є дуже багато, бо кожен у міру своїх можливостей, бажань і здатностей поширює ці цінності у своїх середовищах, тому ми не претендували на можливість віднайти та зібрати всіх.

Захід підтримав Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) та Єпарх Бучацький Дмитро (Григорак), представник від Синоду Єпископів УГКЦ.

На зустрічах були висвітлені різні аспекти, що стосуються тематики життя та його захисту від моменту зачаття аж до природної смерті. Обговорювалася проблема узаконеного дітовбивства на нашій Батьківщині і всіх наслідків, які з цього випливають, а також були вислухані пропозиції, як на законодавчому рівні могти захистити зачату дитину.

Проповідь під час Літургії з благословення Митрополита Володимира виголосив о. Йосафат Бойко, член Руху, який пригадав слова святої Матері Терези з Калькутти, актуальні в наші дні для українців: «Найбільшу загрозу для миру на землі представляє аборт. Якщо ми здатні знищити життя, що дає нам Бог, якщо мати здатна стати катом для власних дітей, чи існує сенс говорити про інші вбивства і війни у світі? Сьогодні люди не люблять одне одного, і саме тут — джерело загрози для миру. Аборт — це зачаток зла на землі...».

По завершенні відправи зі словом підтримки і привітання до присутніх звернулися наші Владики. Митрополит Володимир висловив свою вдячність зі діяльність мирян у цій сфері, а Владика Дмитро висловив підтримку Синоду Єпископів УГКЦ у цьому служінні.

Після відправи всі присутні направилися до містечка Милосердя Святого Миколая, в приміщенні якого відбулося освячення «Вікна життя».

Так символічно, що саме у цьому домі, де потребуючі знаходять допомогу і підтримку сестер монахинь, ще відчиняється і «Вікно життя», можна сказати, що поруч з «Дверима життя», бо саме у цій оселі багато людей «відживають».

По обіді розпочалися конференції та обмін досвідом. Розпочав конференції владика Дмитро (Григорак), представивши присутнім нагальність обговорення і свідчення у суспільстві цієї проблеми знищення життя в лоні матерів волею самих же матерів.

Про потребу існування такого «РУХУ ЗА ЖИТТЯ» говорив п. Петро Гусак, кандидат філософських наук, доктор філософії, науковий працівник Інституту родини та подружнього життя УКУ. Представивши присутнім серйозну проблему зі знищенням людей через аборт та проблему низької народжуваності, заохочував до «РУХУ ЗА ЖИТТЯ». У цьому напрямку працює він і його дружина Леся Гусак.

Відтак слово мала п. Геня Самборська, голова Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини». Активна українка представила проблему і потребу боротьби за удосконалення та зміну законодавства у цій ділянці.

Про те, чим може допомогти працювати у цій сфері Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я щодо захисту ненароджених дітей розказав її голова о. Руслан П’яста.

Темою доповіді о. Ігоря Онищука, доктора філософії, кандидата юридичних наук та референта Патріаршої курії у справах зв’язків УГКЦ з органами державної влади, було «Правові гарантії захисту життя дитини до народження з точки зору міжнародних та українських нормативно-правових актів».

Відтак лікар гінеколог зі Львова п. Зореслава Городенчук розказала всім присутнім про так звані «напротехнології» - надію для бездітного подружжя.

Про важливість особистого духовного життя рухівців та потребу мати духівника розказав о. Теодор Мацапула, ВС, настоятель Згромадження Воплоченого Слова в Україні, а про те, як члени Згромадження працюють у цьому напрямку у світі, зокрема США та Італії, розказали с. Марія від Хреста.

У неділю всі зібралися на спільну подячну Літургію, під час якої молилися за всі рухи за життя в Україні та за те, щоби у нашій Батьківщині не помирали діти від своїх рідних матерів.

Завершився з’їзд гарячим обговоренням тематики, складанням пропозицій для майбутньої праці у цій ділянці та зосередженні на дуже нагальному питанні, що стосується хитрого і прикритого внесення змін до Конституції України, а саме зміні поняття «сім’ї», де б вже не говорилося про чоловіка і жінку, а просто про дві особи, що суперечить природному законові та волі Господа Бога. Відтак було прийнято створити Координаційну раду, яка би спочатку займалася збором даних про такі організації в Україні, а відтак про різні можливості співпраці.