Logo
27 Серпня 2015, 17:36

В Івано-Франківську відзначили 159-у річницю з дня народження Івана Франка

Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську відзначили 159-у річницю з дня народження патрона міста – українського письменника, поета, публіциста, громадського та політичного діяча Івана Яковича Франка.

франко1

 «Те, що наповняло наші серця тугою і завистю при читанні подій таких бурливих літ, як 1789 або 1848, тепер на наших очах. І не то на наших очах: бурлива хвиля історії захапує нас самих, ставить нашу націю майже в центрі випадків…

…Я бажаю тільки одного — звернути Вашу увагу, молоді приятелі, звернути увагу всеї суспільності на ту велику історичну хвилю, якої наближення чуємо всі. Нам прийдеться змобілізувати всі свої сили, щоб задоволити потреби тої хвилі. Та поки ще вона не надійшла, до праці, молоді приятелі, до інтенсивної, невсипущої праці над собою самими! Здобувайте знання, теоретичне й практичне, гартуйте свою волю, виробляйте себе на серйозних, свідомих і статечних мужів, повних любові до свого народу і здібних виявляти ту любов не потоками шумних фраз, а невтомною, тихою працею. Таких мужів потребує кожда нація і кожда історична доба, а вдвоє сильніше буде їх потребувати велика історична доба, коли всій нашій Україні перший раз у її історичнім житті всміхнеться хоч трохи повна горожанська і політична свобода», - процитував Івана Франка міський голова Віктор Анушкевичус, ілюструючи актуальність його слів у наші буремні часи.

Продовжили вшанування пам’яті видатного нашого видатного співвітчизника традиційними Франковими читаннями, у яких взяли участь відомі прикарпатські письменники, молодь та всі охочі мешканці міста.

франко2