Logo
22 Грудня 2014, 17:07

В Івано-Франківську виставлять для огляду унікальний "Релікварій святого Пантелеймона"

25 грудня у рамках реставраційного проекту «Врятуймо скарби разом!» в Івано-Франківському краєзнавчому музеївідкриється виставка «Релікварій святого Пантелеймона».

пантелей

Релікварій святого Пантелеймона – скринька-мощевик XVIII ст. ,яка знаходиться у фондах музею. Наразі, унікальний твір є в процесі реставрації, проводяться наукові дослідження, тому на огляд його буде виставлено всього на 4 дні, з 25 по 28 грудня.

Про це на прес-конференції розповіли організатори проекту «Врятуймо скарби разом!».

На торці скриньки в процесі реставрації виявлено напис грецькою мовою, як показують попередні дослідження, він міг бути виготовлений в одному з грецьких монастирів, і можливо, був привезений як дар на Галичину. Всередині релікварію є намальована ікона із зображенням святого Пантелеймона, Божої Матері з Ісусом та Розп`яття на фоні пейзажу монастирських церков та моря.

«Святий Пантелеймон є великим захисником воїнів. Власне, ця ідея для нас зараз дуже на часі. Є велика потреба захистити наших воїнів, які зараз є на передовій і підтримати їх не лише в думках, але й збором коштів. Саме тому Святий Пантелеймон став цього року, такою собі, домінантою нашого проекту»,  – зазначив автор проекту Валерій Твердохліб.

За словами організаторів, цього року в презентації проекту всю увагу вони хочуть зосередити на тій ситуації, яка сьогодні склалася в Україні. Зібрані на виставці кошти передадуть на потреби української армії.

«Проект є унікальним, бо скерований на те, щоби не було пустки духовної, пустки памяті, пустки дій, пустки співпереживання…Він показує, що нічого немає окремого у світі, немає нічого відірваного. Все існує разом і залежить одне від одного», – каже письменник Тарас Прохасько.

Презентація «Релікварію святого Пантелеймона» відбудеться 25 грудня о 15.00 в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.

relic (1)