Logo
18 Жовтня 2014, 11:10

В Івано-Франківську з опалого листя та гілок робитимуть удобрення (ФОТО)

Відтепер опале листя з дерев міському парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка, збиратимуть спеціальним насосом і перероблятимить на удобрення.

7

Це стало можливим завдяки екологічному проекту «Управління відходами, що біологічно розкладаються, в містах Бая Маре (Румунія), Івано-Франківську та Коломиї (Україна)».

Процес компостування полягає в зборі біовідходів від корекційної обрізки дерев і чагарників та опалого листя, їх складування шарами на спеціальній платформі у формі призм та розкладання на компост.

«За технологією – це пошарове розміщення листя та щепи. Така піраміда заливається водою, щоб воно краще перегнивало. В результаті через декілька місяців утворюється прекрасний грунт для розсадників, для теплиць, для клумб. Тобто, тепер ми будемо мати своє удобрення. Не потрібно буде купляти торф. Можливо будемо продавати таку суміш іншим організаціям, в яких є в ній потреба», – розповів директор міського парку ім. Шевченка Володимир Ротару.

Збирати опале листя планували вручну, проте вдалося придбати маленький тракторець і розробити спеціальний пилосос. Як розповів заступник міського голови Івано-Франківська Богдан Білик, пилосос для збору листя розробили на виробничому об`єднанні «Карпати».

«Тракторець без проблем може прибирати весь парк, якщо, звичайно не буде волога погода. Думаю, на наступний рік будемо і в місті ним прибирати. Додатково закупимо ще два причепи, великий трактор. Звичайно, постараємося долучити до цього  місцеві комунальні підприємства та організації. Тепер опале листя буде потрапляти не на полігон відходів, а сюди – на переробку», – впевнений Богдан Білик.

9

6

8