Logo
30 Січня 2015, 19:22

В Івано-Франківську затримали телефонного шахрая (ФОТО)

Такий вид злочинів останнім часом набув доволі значного поширення в кримінальному середовищі, в тому числі й на Прикарпатті. Тому працівники міліції краю зосередили особливі зусилля на розкритті та попередженні цих шахрайств, а відтак отримали позитивний результат.

шахрай

Про це повідомляють у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Івано-Франківській області.

Затриманого напередодні 24-річного чоловіка прикарпатські правоохоронці мають підстави вважати причетним до обману з корисливою метою щонайменше десятка жителів обласного центру. Як з’ясували оперативники, його спільник з-за меж області телефонував мешканцям Івано-Франківська та повідомляв про неприємності у їх родичів, наслідки яких обіцяв усунути за певну грошову винагороду. Щоразу він представлявся працівником міліції або іншого органу влади. Далі зловмисник діяв так, щоб не дати оговтатися потенційній жертві та позбавити її можливості зателефонувати близькій людині, яка, буцімто, потрапила в неприємну пригоду. Він називав суму, яку необхідно якнайшвидше передати вказаній особі у певному місці. Інколи за грошима приходили навіть до квартир обдурених людей.

Як розповів начальник управління карного розшуку УМВС України в Івано-Франківській області полковник міліції Ігор Бабюк, саме після чергової спроби вчинення такого злочину правоохоронці й затримали мешканця Львівщини, до речі, неодноразово судимого. Він сподівався отримати від родини івано-франківців 2 тисячі доларів США. Однак чоловік, якому зателефонували шахраї, виявився кмітливим і не дав себе ошукати. На той момент оперативники уже володіли інформацією щодо особи зловмисника, тож затримали його неподалік оселі франківця.

Затриманому інкримінують вчинення низки злочинів, передбачених ч.2 ст.190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Водночас міліція перевіряє його на причетність до інших аналогічних кримінальних правопорушень, а також звертається до мешканців Прикарпаття з проханням бути пильними, щоб не потрапити в пастку до різного роду шахраїв.

шахрай1

шахрай2