Logo

31 Грудня 2014, 11:26

В Івано-Франківську значно зросла кількість місць, де можна викинути використані батарейки

Два роки тому, коли  в Івано-Франківську почали ставити перші контейнери для використаних батарейок, містяни поставились до цього задуму без зайвого ентузіазму, адже звикли викидати батарейки у смітник. Сьогодні кількість урн по місту зросла в десятки разів, що означає: екологічна свідомість мешканців міста зростає.

батарейки

Використані батарейки ви можете викинути у спеціальні урни, які розташовані у м. Івано-Франківську за адресами: - магазин «Husky Sport», вул. Василіянок, 68; - ТЦ «Панорама Плаза», вул. Північний бульвар ім. О.С.Пушкіна, 2а; - ТЦ «Флагман», вул. Г.Мазепи, 72; - Івано-Франківська організація «Пласт», вул. Павлика, 10; - Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника, гуманітарний корпус; - Інститут туризму від Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, вул. Галицька, 201 Б; Всі урни для утилізованих батарейок мають характерний дизайн – вигляд батарейки «Duracell».

Ініціатори доброї справи продовжують збільшувати кількість урн, адже, як показує практика, досі багато людей не знає про цю проблему.

Довідка:

Щодня в Україну імпортується 10-12 тонн батарейок. У користуванні українців біля мільярда батарейок, які сукупно містять 9 тонн ртуті. Відсутність системи збору батарейок призводить до значного забруднення навколишнього середовища  на негативно впливає на стан здоров’я людей. З часом токсичні речовини, які виділяє батарейка, накопичуються в організмі людини і можуть викликати різні захворювання, в тому числі рак.

Місцеві екологи підрахували : щорічно на звалищах Прикарпаття потрапляє 9 млн. 660 тис. 896 батарейок, які забруднюють 1,4% території області. А також це 3864358,4 куб. м забрудненої води.