Logo
13 Травня 2015, 18:33

В Прикарпатському університеті влаштували Стефаниківські читання просто неба (ФОТО)

У внутрішньому дворику Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника викладачі, студенти, випускники університету та шанувальники творчості Василя Стефаника влаштували Стефаниківські читання.

1

Організаторами читання стали Прикарпатський університет та Національна спілка письменників України. Читання приурочені до дня народження відомого новеліста Василя Стефаника, пише Фіртки.

«Василь Стефаник – це постать великої величини. Ми завдячуємо Івану Франку за те, що він нам відкрив Стефаника. Довгі роки вважалося, що він був малопомітний, а це була людина, яка довгі роки створювала глибокий психологічний портрет українського селянства. В.Стефаник буде відкритий по-новому. Готується потужне видання до 150-річчя Стефаника – це «Енциклопедія Стефаника», яка повністю буде характеризувати його твори», - так охарактеризував історичну постать В.Стефаника ректор ПНУ Ігор Цепенда.

«В Прикарпатському університеті будуть проводитись щорічні читання і запропонуємо ректорату ввести спецкурс на всіх спеціальностях, які вивчають В.Стефаника, бо на жаль не всі знають настільки добре, як би це мало бути. Традиційні читання на дворі привернуть студентів до читання книжок. Плануємо через декілька років влаштовувати більш масштабніші Стефаниківські читання з повністю заповненим подвірям, таким чином ми активізовуватимемо інтелект, це має спрацювати», - пояснив сьогоднішній задум голова Громадського інституту аналітики Віталій Перевізник.

Нагадаємо, що сьогоднішніми Стефаниківськими читаннями Прикарпатський національний університет розпочав святкування свого 75-річчя.

2

4

5

6

7

8

9