Logo

14 Серпня 2019, 13:44
Теги: трудова

В Україні готують новий Трудовий кодекс

У новому законі пропонують позбавити профспілки права відмовляти у звільненні одного зі своїх членів.

Про це йдеться на сторінці Федерація роботодавців України, пише Типовий Франківськ.

Новий проект ТК має стати гнучким та динамічним інструментом регулювання сучасних трудових відносин відповідно до потреб ринку праці, підвищення інвестиційної привабливості економіки України. Федерація збиратиме ключові пропозиції великих компаній щодо прогресивних форм і методів осучаснення трудових відносин.

Пропозиції:

Позбавитись атавізмів радянського кодексу 70-х років, коли було встановлено презумпцію винуватості роботодавця. Адже зараз у разі неоднозначного трактування закону він є вимушеним доводити свою невинність не скоївши відповідно до закону ніякого злочину.

Зробити роботодавця і працівника рівними суб’єктами трудових відносин. 

Мінімізувати патерналізм трудового законодавства. У ТК є доволі спірні з точки зору корисності соціальних гарантії та пільг досить широким категоріям працівників. Пропонується перенести деякі з них на рівень колективних угод і договорів. Це посилить і роль профспілок, їх значимість у процесі колективного регулювання трудових відносин. 

«Заборонну» функцію профспілок, у першу чергу при звільненні працівників, слід замінити консультаціями та переговорами відповідно до міжнародних трудових стандартів. 

Передбачити норми, спрямовані на боротьбу з незадекларованими трудовими відносинами, що використовуються так званими «чорними роботодавцями», створити умови для підприємницької зайнятості.