Logo
21 Жовтня 2019, 15:10
Теги: дотація

В Україні скасовують державні дотації для аграріїв: наслідки та що кажуть фермери

В Україні скасовують державні дотації для аграріїв та фермерів. У бюджеті на наступний рік уряд не передбачив коштів на відшкодування закупівлі саджанців, сільгосптехніки та програму підтримки тваринництва.

Цьогоріч у бюджеті українським садівництвам передбачили 400 млн грн: по 200 на саджанці і на обладнання. 120 млн людям виплатили. Решту, обіцяють у міністерстві, роздадуть до кінця року.

Вже наступного року уряд хоче скасувати всі програми підтримки – і садівництва, і тваринництва, і на закупівлю сільгосптехніки. Мовляв, усі ці гроші скерують на зниження відсоткової ставки за кредитами на землю, щойно запрацює ринок землі.

Ініціативу урядовців доки не схвалили депутати. Вони закликають залишити програми підтримки хоча б на рік. Але водночас вдвічі зменшити фінансування. Це буде так званий перехідний період. Тим часом аграрії наголошують, не всі зможуть купувати землю навіть за зниженими відсотковими ставками. Тож скорочення садів і виноградників та зменшення поголів’я, якого у нас і так майже немає – неминучі.

Деталі в сюжетів Фактів.

Схожі Новини