Logo
21 Червня 2019, 15:14
Теги: петиція

В Україні створили петицію на підтримку "закону Дарії Лук'яненко" проти сексуального насильства

В Україні щорічно розслідується до 5 тисяч кримінальних справ, пов'язаних із сексуальними насильствами над дітьми. Відтак, після останніх гучних історій, українці масово підписують петицію про захист дітей – наразі вона вже назбирала понад 16 тисяч підписів.

Електронну петицію на сайті Верховної Ради створила Анна Маляр, пише 24 канал.

У тексті петиції зазначається, що за даними досліджень, яке проводила Рада Європи півроку тому, 21% опитаних дітей зазнавали сексуального насильства. Наразі – це світова тенденція. Дітей дедалі частіше втягують у порно- та секс-індустрію, а в інтернеті діти стають легкою здобиччю педофілів.

Для убереження від таких випадків в Україні необхідні зміни до законодавства. Ще два роки тому було розроблено законопроект №6607, який спрямований на захист дітей від сексуального насильства, але він досі проходить доопрацювання.

Які нововведення пропонує закон проти сексуального насильства?

 Запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей. Не можна допускати до роботи у дитячих закладах осіб, які раніше засуджувались за сексуальне насильство над дітьми. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мінюст, а інформацію отримуватимуть керівники дитячих закладів.

Посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей.

Хімічна кастрація. Це захід медичного характеру, передбачений для осіб, які вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини або мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія. Хімічна кастрація – це введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу.

Скільки підписів назбирала петиція проти сексуального насильства над дітьми

Закликав підписати петицію "за закон Дарії Лук‘яненко" і заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін у Facebook. "Кожного дня від цих покидьків страждають діти. Поки для кожного із нас це інші діти, але якщо нічого не робити, жертвою покидьків стануть наші діти", – додав він.

Чому закон хочуть назвати іменем загиблої Дарії Лук'яненко?

Зниклу напередодні 11-річну Дарію знайшли мертвою Імовірно знайшли тіло 11-річної Дарії Лук'яненко, яка зникла на Одещині 19 червня у вигрібній ямі одного з подвір’їв Іванівки. Підозрюваним у вбивстві дівчинки є місцевий молодий хлопець Микола Тарасов, який вже зізнався правоохоронцям у скоєнні злочину. Він розповів, що спочатку душив дівчинку Душив, роздягнув і кинув у яму: підозрюваний розповів, як вбивав Дарію Лук'яненко в коридорі, потім роздягнув, але нiбито нічого з нею не зробив. Активісти хочуть назвати закон проти сексуальної педофілії саме її іменем.

Авторка петиції Анна Маляр, яка працює юристкою-кримінологом, наголосила, що навіть в США закон про запровадження реєстру педофілів носить прізвище згвалтованої і вбитої дівчинки Меган. Бо саме її смерть стала останньої краплею для суспільства, яке почало вимагати рішучих змін до законодавства.