Logo
31 Березня 2020, 14:00
Теги: допомога

В Україну завтра прибуде партія гумдопомоги з Китаю

В Україну у середу, 1 квітня, прибуде партія гуманітарної допомоги від уряду Китаю для боротьби з пандемією коронавірусу.

Міністр закордонних справ України провів відеорозмову із Послом КНР в Україні Фань Сяньжуном.

Дмитро Кулеба висловив вдячність Китаю за допомогу Україні у боротьбі з пандемією COVID-19 і партію гуманітарної допомоги, яка 1 квітня прибуде до України. У ній будуть тести ПЛР, дистанційні термометри, медичні окуляри та інші засоби індивідуального захисту для медичного персоналу.

Сторони домовилися продовжувати взаємодію у цій сфері. Зокрема, Фань Сяньжун на прохання глави МЗС підтвердив можливість сприяння у централізованій доставці в Україну допомоги, яку китайські міста зібрали для українських міст-побратимів.

З метою розвитку стратегічного партнерства між Україною та Китаєм завтра, 1 квітня, Дмитро Кулеба та Ван Ї проведуть першу телефонну розмову міністрів закордонних справ двох країн.

“Ми можемо цей рік глобальних ризиків перетворити на рік можливостей у китайсько-українських відносинах”, - зазначив Дмитро Кулеба.

Особливу увагу співрозмовники приділили розвитку торгівлі та інвестицій між країнами, зокрема, обговорили перспективні проєкти, які найближчим часом можуть бути реалізовані в Україні за участі китайської сторони.

«Підтримка українських експортерів є моїм пріоритетом. За результатами 2019 року Китай став головним торговельним партнером для України. Товарообіг між нашими державами сягнув рекордних 12,8 млрд дол. США. Цьогоріч ми маємо не лише зберегти, а й розвинути цей успіх, збалансувавши структуру торгівлі», - зазначив глава МЗС.