Logo
27 Січня 2017, 16:55

В Україні ще на 20% зростуть ціни на залізничні квитки

Міністерство інфраструктури ініціює підвищення тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажного багажу у внутрішньому сполученні на 10% з квітня і жовтня в усіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів 1-го класу поїздів "Інтерсіті").

поїзд

Про це йдеться в проекті наказу міністерства, передають Українські Новини.

Наказ передбачає поетапну індексацію тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажного багажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні в 2017 році з 1 квітня – на 10% і з 1 жовтня – на 10% у всіх категоріях поїздів і вагонів (крім вагонів 1-го класу поїздів "Інтерсіті" ). При цьому індексація тарифів у грудні 2017 року до грудня минулого року складе 21%.

Згідно з пояснювальною запискою, рівень тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні залишається незмінним із жовтня 2014 року в усіх типів вагонів, крім вагонів СВ і "Інтерсіті", а у вагонах СВ – з 2009 року.

Рівень тарифів на перевезення пасажирів у вагонах 2-го класу швидкісних поїздів "Інтерсіті" і вагонах 1-го і 2-го класів у швидкісних поїздів "Інтерсіті" залишається незмінним з моменту заснування в 2012 році швидкісного руху. При цьому в умовах прогнозу на 2017 рік без індексації тарифів для приведення пасажирських перевезень до рівня беззбитковості тарифи на перевезення необхідно було б підвищити в 3 рази.

Згідно з пояснювальною запискою, індексація тарифів дозволить частково зменшити перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних і в деякій мірі компенсувати витрати на утримання парку пасажирських і багажних вагонів.

Як повідомлялося раніше, "Укрзалізниця" ініціювала підвищення тарифів на пасажирські перевезення у 1-му та 4-му кварталах 2017 року на 16% і на вантажоперевезення на 25% з лютого 2017 року.