В “Укргідроенерго” розповіли, як будуватимуть ГЕС на Дністрі

Укргідроенерго зважено підходить до питання підготовки планованого будівництва ГЕС в басейні Верхнього Дністра.

Про це повідомили в прес-службі відомства.

“На адресу керівництва компанії та прес-служби Укргідроенерго надходять численні запити від громадських організацій, депутатів всіх рівнів та активістів щодо можливих наслідків планованої діяльності в басейні Верхнього Дністра. Попередньо розглядаються нчотири адміністративні одиниці для можливого будівництва ГЕС”, – зазначають в Укргідроенерго.

Це село Вістря, Тлумацького р-ну; села Литячі та Брідок, місто  Заліщики Заліщикського р-ну; село Монастирок, Городенківського району та село Устя на Тернопільщині.

“За результатами вишукувань та техніко-економічних розрахунків кількість ГЕС у проекті, їх розташування, а також висота гребель і розміри водосховищ, очікувано можуть бути зміненими. Тому, говорити про можливі затоплення та відселення поки ще зарано. З метою мінімізації негативних соціально-економічних наслідків висота гребель розглядатиметься такою, щоб майбутні новостворені водосховища розміщувалися в межах заплавних земель, затоплюваних паводками 1%-забезпеченістю”, – кажуть в УГЕ.

Зазначається, що ГЕС на Верхньому Дністрі, що розглядаються для вишукувань та проектування, не є аналогами Каскаду ГЕС на Дніпрі або гідровузла Дністровських ГЕС та ГАЕС, що нижче за течією.

“Наші попередні розрахунки розглядають будівництво невеликих руслових ГЕС з потужністю, принаймні, в 10 разів меншою та з обсягами водосховищ, які в сотні разів менші за обсягами ніж водосховища ГЕС Дніпровського каскаду”, – наголошують у відомстві.

Фактично, компанією Укргідроенерго пропонується створити до 6 невеликих (камерних) штучних водойм для ГЕС середньої потужності, які природно вписуються в існуючий ландшафт карпатської території, збільшать берегову лінію для розміщення осередків відпочинку як для місцевих мешканців, так і для численних туристів, а також суттєво покращать місцеву транспортну інфраструктуру.

Між водоймами будуть зберігатись руслові дільниці, які існують наразі, але з укріпленням берегів в місцях впливу повеней та ГЕС.

“Не виключаємо, що для створення єдиного стійкого природного комплексу, в подальшому, межі національних парків буде розширено на руслову частину річки, що опиниться під впливом регульованого гідравлічного режиму”, – підсумовують в Укргідроенерго та кажуть, що для визначення впливу на довкілля від каскаду верхньодністровських ГЕС – залучено десять спеціалізованих профільних установ Національної академії наук України.

“До проведення громадських слухань та розроблення проектної документації, говорити про площу затоплення або необхідність відселення людей передчасно”, – коментують у відомстві.

Джерело: firtka.if.ua

800 1

Залишити Коментар