Logo
14 Червня 2019, 17:45

Вдихнути нове життя: на Промприладі реконстуюють старі залишки заводу

Сьогодні, 14 червня в Івано-Франківську в Парасольковому цеху на Промприладі учасники воркшопу «Нео:цінність» разом з архітекторами із Відня створюють нові елементи інтер’єру зі старих матеріалів заводу.

Незабаром Парасольковий цех перетвориться на модернізоване та нестандартне місце, пише Типовий Франківськ.

Кураторка фестивалю Анна Пашинська розповідає, в рамках воркшопу працюють з представниками технічного університету Відня над використанням перероблення будівельних матеріалів, які зазвичай викидають на смітник. На заводі досить багато матеріалів в яких можна «вдихнути» нове життя. Перше завдання учасників воркошопу – сфокусуватися на матеріалах, які знайшли та створити елемент, який буде використовуватися в Пасальковому залі.

Як розповідають самі учасники воркшопу, два дні вони шукали та збирали підручні матеріали по заводі, щоб надати їм нового життя.

У Промприладі після індустріальної та постіндустріальної революції виникло багато непотрібних приміщень.

Чотири групи учасників працюють над різними конструкціями. Учасники воркшопу розповідають, що вони планують інтерпретувати старі матеріали заводу.

Перегородка

 

"Ми в середу знайшли закинуті матеріали, в четвер працювали над їхньою інтерпретацією. Те, як це має виглядати ми думали четверо. До цього ми не були знайомі одне з одним, тому думки у нас були різні, але дійшли згоди щодо створення. Ми знайшли зелені панелі десь внизу в цеху заводу, які просто валялися. І вирішили дати їм друге життя. Цю перегородку ми підвісимо до стелі й вона ділитиме простір на декілька частин. І ще однією унікальністю цієї перегородки буде створення тіні",- каже учасник воркшопу Тарас.

Металева стружка та іржаві панелі

Під час екскурсії воркшопу у львів’ян виникла ідея створити цілих три нових конструкцій. Залишків на заводі було досить багато, тому Іра та Ростислав підмітили труби різних висот та діаметрів з яких створять підставки та горщики для вазонів, які будуть стояти на терасі заводу, яка відкрилась вчора.

"Це досить модульна річ. Ми граємося зі склом та металом. В цих трубах можна буде садити зелень, робити таку композицію в ландшафтному дизайні. Також туди можна вставити дерев’яні заглушки на які можна ставити потому напій, такий міні-столик", - розказує Ростислав.

Команда львів’ян досить різна від дизайнера, архітектора до урбаніста дослідника. У них в планах до суботи створити з металевої стружки блоки або панелі, які можна використовувати повторно в фасадах будівлі, як декоративні елементи. Також вони зауважують, що ця стружка може поржавіти та додавати, ще більшої ефективності в дизайн.

"Ця стружка повторно не використовується тому, що у неї є змішані метали і їх не можна переправляти в чому основна проблема. Завод їх викидає, тому ми вирішили їх навчити, як з цим працювати повторно. В циліндричні труби будемо насипати цю стружку і присувати її в середині, щоб вона була зім’ятою та тримала форму циліндру, а також буде робити панелі", - додає Ростислав.

 

На заводі Промприладу знайшли багато плафонів, які вже не довгий час не використовуються. Учасники кажуть, що дадуть друге життя плафонам і з них створять міні-юрти, які будуть використовувати в Open space, де можна буде поспілкуватися по телефоні або просто на арт вечірках з підсвіткою в середині.

Світлодіодні рами

 

Над створенням чогось нового працюють і юні дизайнери з Франківська, які з вікон зняли старі рами та склоблоки. З них збудують поки що рами, але надалі студенти-учасники планують створити стіл або міжкімнатну перегородку. Навіть планують створити зупинку для людей в захисті від сонця. Кажуть, що в середині цієї перегородки буде світлодіодне освітлення, якого кольору вони не визначились.

Всього створено чотири групи, які займаються реконструкцією відтворення нових матеріалів. У воркшопі залучені студенти інституту мистецтва та дизайнери та архітектори зі Львова, Києва та Коломиї. Основанаідея, кажуть, учасники – зробити реюзінг матеріалів, які вже є та дати їм нове життя.

Підготувала Вікторія Цісик