Logo
6 Травня 2019, 12:53

"Вечірні вогні Франківська": у місті проводитимуть безкоштовні екскурсії

Сьогодні, 6 травня, в Івано-Франківську розповіли про VIII-й сезон безкоштовних екскурсій в місті.

Начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко зазначив, що перша презентація безкоштовних екскурсій 6 травня 2012 року, пише Типовий Франківськ.

«Ми не знали, чи прийдуть люди, чи захочуть співпрацювати з нами гіди. Втім, на наш подив, до нас приєдналось понад 20 екскурсоводів»,- зауважив Віталій Передерко.

Очільник відділу туризму каже, зараз дуже багато міст організовує безкоштовні екскурсії. Тож, щоб конкурувати і запрошувати більше гостей, програму і тематику екскурсій оновлюють.

«Цьогоріч екскурсії триватимуть 4 місяці. Загалом їх буде 23. Серед новинок: екскурсія «Вечірні вогні Франківська», її дату виберуть самі франківчани та гості міста за посиланням; також дитячі екскурсії до наукового містечка «Нова енергія», дату однієї з них також можна буде обрати; велосипедна екрурсія муралами «Мистецтво впублічному просторі міста»; спеціальна екскурсія для осіб із інвалідністю та екскурсії польською і англійською мовами», - додає Віталій Передерко.

Щороку сезон екскурсії відвідує близько 500-600 людей.

Екскурсовод та партнер Людмила Жирак зазначила, що кожного року збільшується кількість людей.

«Коли ти бачиш, що на екскурсії збирається близько сотні людей - то це найбільше щастя для екскурсовода. І дуже добре, що франківці приходять і цікавляться свою історією. Починали ми з більш загальних, оглядових екскурсій, а зараз вони стають тематичними. Так, наприклад, є екскурсія «Звичайне життя незвчайного міста» - люди хочуть почути про те, чим живе місто, про те, з чим ми стикаємось кожного дня», - додає Людмила Жирак.

Арт-директор наукового містечка «Нова енергія» Сергій Максим’юк розповідає, вони поєднають екскурсії та шоу.

«Діти зможуть гратись, експерементувати, спробувати щось нове, і одразу дізнаватись основи фізики, хімії», - коментує Сергій Максим‘юк.

А Віталій Передерко додає, для дітей буде вікове обмеження: 6-10 років та обов`язковий супровід батьків.