Logo
12 Січня 2015, 13:31

«Велика Українська Хода» завершилася приєднанням 100 прапору на Говерлі

Вчора, 11 січня, приєднанням 100 прапора до Низки Єдності на Говерлі завершилася Всеукраїнська акція «Велика Українська Хода».

валевська

Як розповіла на прес-конференції організатор акції, киянка Катерина Валевська, «Велика Українська Хода» почалася ще 14 вересня з київського Майдану. ЇЇ метою стало вшанування пам`яті жертв Революції гідності та АТО, пронесення через всю Україну духу патріотизму. Організатори хотіли від міста до міста, від села до села приєднати українські прапори заради миру та перемоги нашої держави.

В містах, де проходила акція, на прапорах українці писали свої думки та побажання. Хода почалася в Києві, далі Катерина Валевська попрямувала на західну Україну, Південь, Північ, згодом повернулася в столицю, звідти на Схід і через Маріуполь знову до Львова. Звідти прапори помандрували на Волинь, Закарпаття, а завершилася хода на Івано-Франківщині.

«Вчора відбулося чудо. Коли ми розвішували прапори на Говерлі був дуже страшний вітер. Падали лампадки, прапори розривалися. Але ми все з’єднали. Нам не вистачало одного прапора, їх було 99. До мене підійшов молодий хлопець, тримаючи в руках прапор і каже: «Я з Севастополя. Можна я приєднаю прапор?». Його прислав нам сам Бог. Цей сотий прапор був приєднаний. Таким чином ми об`єднали Україну», – розповіла Катерина Валевська.

 Організаторка акції вірить, що в такий спосіб, силою думки та молитви, українцям вдасться зупинити війну.

«19-20 січня, в річницю перших бойових дій на Майдані, та 22 січня, на день Злуки, 150 метрів прапорів об’єднаної України будуть розвішані в Києві. Далі в планах випустити книжку з репортажами з усіх міст, якими пройшла «Велика Українська Хода». Перші примірники будуть подаровані родинам Небесної Сотні, а також містам і селам, які прийняли участь в акції. Також є ідея створення музею «Єдина Україна», – зазначила організатор акції.

За її словами, «Велику Українську Ходу» з радістю приймали у всіх містах та селах, куди Катерина Валевська приїжджала для приєднання чергового прапору. Проте, у трьох місцях провести акцію не дали. Це – Умань, Бориспіль та селище Поляниця.

Сама ж Катерина Валевська, яка 4 місяці провела в дорозі об’єднуючи Україну за допомогою прапорів, думок та побажань людей, в минулому вчитель російської мови. Жінка зізнається, що до початку акції спілкувалася лише російською. Зараз не лише розмовляє і пише, але й думає українською.

вал1