Logo
23 Червня 2015, 14:36

Від сьогодні для українців вступають в дію нові правила подачі документів на Шенгенську візу

З 23 червня 2015 в Україні вводиться Візова інформаційна система. У зв’язку з цим в ЄС пояснили, що змінилося в процесі подачі документів на отримання Шенгенської візи.

віза

ВІС (візова інформаційна система) – це система обміну даних між державами-членами Шенгенської зони за короткостроковими візами. Головними завданнями системи є полегшення процедури подачі візової заявки та перевірки на зовнішніх кордонах, а також підвищення безпеки.

Система вже введена на Близькому Сході, в Африці, Південній і Північній Америці, Австралії, Південно-Східної Азії, Центральної Азії, в країнах Західних Балкан та Туреччині.

Головна зміна полягає в тому, що тепер всі заявники зобов’язані з’являтися в консульство особисто, щоб надати свої біометричні дані: відбитки пальців і цифрове фото. Ця процедуру стосується, зокрема, заявок на короткострокові візи.

Дані будуть дійсні протягом п’яти років. Виняток становлять діти молодше 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, глави держав, члени національних урядів та їх сім’ї. У представництві ЄС в Україні пояснили, що це необхідно для забезпечення безпеки документів.

Що зміниться?

  1. Всі заявники зобов’язані з’являтися в консульство особисто для надання своїх біометричних даних: відбитків пальців і цифрового фото. Ця процедура стосується, зокрема, заявок на короткострокові візи. Дані будуть дійсні протягом п’яти років. Виняток – діти молодше 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, глави держав, члени національних урядів та їх сім’ї. У представництві ЄС в Україні пояснили, що це необхідно для забезпечення безпеки документів.
  2. У перший раз після 23 червня заявники повинні будуть особисто з’явитися в консульство (або візовий центр) для надання своїх біометричних даних. Наступні подачі документів на отримання Шенгенської візи протягом п’яти років можуть здійснюватися за допомогою туристичних агентств. Біометричні дані візового заявника не можуть бути зібрані комерційними посередниками (наприклад, туристичними агентствами).
  3. Власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, також повинні будуть прийти особисто в консульство після 23 червня, щоб подати заявку на отримання короткострокової Шенгенської візи. Існує дві різні не зв’язані між собою системи зберігання біометричних даних. Біометричні паспорти з відбитками пальців власника видають українські органи влади, в той час як Візовою інформаційною системою керують органи влади держав Шенгенської зони. Вони не мають доступ до даних, які зберігаються на чіпах українських біометричних паспортів.
  4. Інновація спрямована на те, щоб зробити весь процес більш безпечним. Відбитки пальців будуть брати тільки в перший раз, і цю інформацію будуть використовувати протягом п’яти років для оформлення наступної візи. Ці ж вимоги й процедури незабаром будуть стосуватися всіх заявників у всьому світі.
  5. У разі відмови надати біометричні дані такі заявники не отримають Шенгенську візу. У той же час є категорія громадян, які не зобов’язані надавати біометричні дані: діти молодші 12 років, особи, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, глави держав, члени національних урядів та їх сім’ї.