Logo
31 Січня 2015, 15:19

Відтепер гуляти "Буковелем" та "Драгобратом" можна і у Івано-Франківську

На Яндекс.Картах з’явилися панорами гірськолижних курортів «Буковель» і «Драгобрат». Тепер користувачі можуть вдома помилуватися схилами Карпат, вивчити гірськолижні траси або просто «прогулятися» мальовничими околицями.

буковельВфранківську

            Панорами знімали у другій  половині грудня 2014 року. Тоді було зроблено майже 14 тисяч фотографій, із яких зібрали 3489 панорам. За тиждень знімальна група подолала понад 100 кілометрів: пішки, на лижах і машиною – інформує «ГК».

            «Це перші суцільні панорами «Буковеля» і «Драгобрата», доступні в Інтернеті. Вони дозволяють здійснювати віртуальні прогулянки курортами, а не просто переглядати панорамні знімки об’єктів з різних точок, -  розповідає менеджер картографічних сервісів Яндекс.України Дмитро Мельник. – Знімати панорами у горах було важко. Туди непросто дізнатися, постійно змінюється погода, а світловий день – короткий. Те, що у місті можна зробити протягом кількох годин, у горах розтягується на кілька днів».

            Оператор Юрій Логвін розповів, як створюються панорами. За його словами, зйомка відбувається переважно з автомобіля. На дах машини встановлюють спеціальний пристрій із кількома фотокамерами. Потім машина на низькій швидкості рухається визначеним маршрутом,а усі фотокамери одночасно роблять знімки.

            Під час зйомки територій,  де не можна проїхати машиною, камеру закріплюють на велосипеді або просто переносять з місця на місце вручну.

            Після закінчення зйомки фотографії автоматично склеюють у панорами. Одна кругова панорама складається із чотирьох знімків. Оскільки вихідні фотографії дуже високої якості, панораму можна роздивитися до дрібниць. Для того, щоб простіше орієнтуватися на панорамах вулиць, на них розставлено таблички з номерами будинків.

             Наразі на панорамах Яндекса доступні кругові знімки 68 міст, серед яких є й панорама Івано-Франківська.

Схожі Новини