Logo
22 Вересня 2019, 19:30
Теги: суд, змі

Вигаданий “російський слід” або для чого бізнесу, пов’язаному з РФ, судитися з прикарпатськими ЗМІ

Днями дізнався, що одна місцева, але дуже багата компанія підготувала позов на одне невеличке, для мене авторитене і не зовсім жовте видання, яке чесно виконує свою журналістську роботу.

Дізнашись про тему позову я вирішив більш детально розібратись в проблематиці. Адже "покарати" видання великі бізнесмени вирішили через нещасну новину про явний "російський слід" у діяльності одного місцевого, але досить значимого для української легкої промисловості, підприємства.

Найперше зауважу, що я не економіст, але в Україні – війна, а товарообіг з РФ зростає. Російський бізнес насправді спокійно працює в Україні і навпаки. Не даю нічому оцінок, просто констатую факт.

За десять місяців минулого року перше місце за сумою українського експорту серед всіх країн займала саме Росія. За цей період Україна відправила країні-агресору товарів на суму 3 млрд 30 млн 404,4 тис. доларів, пише Сьогодні.

А тепер перейдемо до підприємства, яке чомусь не хоче, щоб говорили про “російський слід” в його діяльності та структурі загалом.

Отож йдеться про калуське ТОВ “Карпатсмоли“. Підприємство є одним з найбільших виробників карбамідоформальдегідних смол – речовини дуже потрібної для меблевої промислововсті.

Ринок, про який йдеться, приносить мільйони. Тут – серйозна конкуренція. Підприємство займає значну нішу на цьому ринку. От, здаволось би, напевне конкуренти й придумали написати декілька статейок про те, що в діяльності ТОВ нібито є російський слід. Такі статті, якщо поритися в мережі, з’являлись в основоному в 2017-2018 рр. За логікою керівництва підприємства, вони все просто спростують, а на неугодних подадуть до суду. Та може й так…

Але я вирішив розібратись.

Без оцінок, просто факти про “російський слід” на підприємстві.

Серед засновників ТОВ “Карпатсмоли” зараз фігурує – ТзОВ “Астрачем лімітед“. Розмір внеску в статутний фонд колосальний: 100 млн(!) 848 441 грн. Найбільший з усіх. Та не це важливо.

“Астрачем лімітед” – підприємство з такою ж назвою, судячи з російських реєстрів, є співзасновником Санкт-Петербурзької компанії  – ООО “Экогазсервис”. Його доля в компанії також складає не мало не багато: 844 581,64 руб. або (61,94%). Підприємство досить добре “стоїть”(судячи з грошових оборотів) в Росії і має дозвіл на такі види діяльності як: “Торговля оптовая моторным топливом, включая авиационный бензин”, “Производство прочих химических продуктов” тощо.

Зв’язок російського “Екогазсервіс” та “Астрачем лімітед”, а також певні відношення до росыйського бізнесмена Раппопорта ще у 2017 році підтверджують і деякі ЗМІ.

*Реєстри: https://www.rusprofile.ru/founders/6589303

До того ж адреса “Астрачем лімітед“, яка фігурує в Україні та Росії, практично та сама: “АКРОПОЛЕОС 82 АКРОПОЛИ 2012 НИКОСИЯ КИПР”, тільки поверх чомусь інший. І в українських реєстрах: “Акрополес, 82, 1-ий поверх, Акрополі, 2012, Нікосія., КІПР” – другий варіант офісу.

Діючою директоркою підприємства є Перегіняк Галина. А також є контролери з Естонії ААВО КОППЕЛЬ, АНТОН ҐАНС та АНТОН ҐАНС, про яких мало що відомо, окрім того, що вони є представниками компанії Zenith Family Office, яку ЗМІ пов’язували з російськими компаніями мільярдера Раппопорта, який входить у ТОП-200 найбагатших бізнесменів РФ.

Але це не так цікаво, оскільки ймовірно базується на припущеннях рос.ЗМІ.

Набагато цікавіше те, що серед засновників ТОВ “Карпатсмоли” зараз фігурує – ТзОВ “Астрачем лімітед“. Розмір внеску в статутний фонд колосальний: 100 млн(!) 848 441 грн. Найбільший з усіх. Та не це важливо.

“Астрачем лімітед” – підприємство з такою ж назвою, судячи з російських реєстрів, є співзасновником Санкт-Петербурзької компанії – ООО “Экогазсервис”. Його доля в компанії також складає не мало не багато: 844 581,64 руб. або (61,94%). Підприємство досить добре “стоїть” в Росії і має дозвіл на такі види діяльності як: “Торговля оптовая моторным топливом, включая авиационный бензин”, “Производство прочих химических продуктов” тощо.

https://www.rusprofile.ru/founders/6589303

До того ж адреса “Астрачем лімітед“, яка фігурує в Україні та Росії, практично та сама: “АКРОПОЛЕОС 82 АКРОПОЛИ 2012 НИКОСИЯ КИПР”, тільки поверх чомусь інший. І в українських реєстрах: “Акрополес, 82, 1-ий поверх, Акрополі, 2012, Нікосія., КІПР” – другий варіант офісу.

Скріншот: youcontrol.com.ua rusprofile.ru

До 2018 року ситуація в “ТОВ “Карпатсмоли” була ще яснішою.

Екс-засновник та бенефеціар ТОВ “Карпатсмоли” – Кленов Дмитрий. Чоловік, судячи з офіційного сайту “UFG Wealth Management — первый независимый семейный офис в России“(http://www.ufgwm.ru/team.php) – представник команди російского фонду UFG Wealth Management, що належить компанії UFG Asset Management, яка є співвласником Яндекс ру. (за даними сайту Ведомости.ру:https://www.vedomosti.ru/technology/articles/2009/09/11/yandex-podeshevel-vtroe). Цю ж інформацію підтвердила ще в 2017 році у своєму Фейсбуці журналістка Катерина Венжик (https://www.facebook.com/ezhykk/posts/1708184845859266/).

За інформацією реєстру в Україні та даними з відкритих джерел в Росії(https://globalmsk.ru/person/id/2056) дата і рік народження російського “бизнесмена” Кленова Дмитрия, та “підприємця” КЛЕНОВА ДМИТРА збігається. З чого можна зробити висновок, чи припустити, що український і російський бізнесмен – одна й та ж особа.

Корінний москвич, Кленов Дмитрий був засновником та бенефеціаром ТОВ “Карпатсмоли” майже до 2018 року.

Друга російська засновниця(до кінця 2017р.) ТОВ “

Карпатсмоли” – Кучура Оксана з Казахстану.

Жінка – також партнер російського фонду UFG Wealth Management (її ще називають «дочка» UFG Asset Management). Згідно офіційного сайту російської компанії Кучура входить до складу команди(є одним з директорів) ще більшої російської компанії UFG Asset Management.

За інформацією бази даних youcontrol.com.ua y 2016 році згідно реєстру кінцевим бенефеціаром підприємства був КОЗІН ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ.

Адреса цієї людини згідно паспортних даних, внесених тоді в базу: РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ, ПАСПОРТ 53001..46, МІСТО МОСКВА, ТВЕРСЬКИЙ РАЙОН, ВУЛИЦЯ НОВОСЛОБОДСЬКА, БУДИНОК 49, КОРПУС 2, КВАРТИРА 10.

Однак, вже два роки цих осіб немає в списку бенефеціарів(засновників)!

Так, абсолютно вірно, адже вони вийшли з засновників.

І тут знову найцікавіше. Якщо порівняти кіпрську адресу діючого(!) головного засновника(учасника) ТОВ “Карпатсмоли” – компанії “АСТРАЧЕМ ЛІМІТЕД” та адресу кіпрського офісу російської компанії UFG Wealth Management(того самого, що має відношення до Яндекс та UFG Asset Management), то виходить, що в них офіс в одному приміщенні.

Судіть самі, це вже знайома нам з початку статті адреса вказана в українських реєстрах за “АСТРАЧЕМ ЛІМІТЕД“: “Вулиця Акрополес, 82, 1-ий поверх, Акрополі, 2012, Нікосія., КІПР“. Адреса кіпрського офісу, вказана на сайті російської команії FG Wealth Management: Кипр 82 Akropoleos Avenue, 1st Floor, 2012 Akropolis, Nicosia, Cyprus.

 

Що тут напишеш. Можна говорити, а можна мовчати про явний зв’язок кіпрської компанії засновника ТОВ “Карпатсмоли” “АСТРАЧЕМ ЛІМІТЕД” та російського бізнесу компаній UFG Wealth Management та UFG Asset Management. В останніх двох, до речі теж одна на двох офісна адреса в “г. Москва”: БЦ «Легенда Цветного»
Цветной б-р, д. 2,
127051, Россия, Москва… Хоч тут – нічого дивного. Це – пов’язані компанії.

Діючий директор ТОВ “Карпатсмоли” Перегіняк Галина була директором і засновником підприємства разом з очевидно російськими партнерами Кучурою та Кленовим з 2016 року майже до кінця 2017 року.

Згодом підприємців з явно російським походженням вивели з засновників. А в 2018 році завели в засновники(учасники) структуру ТОВ “АСТРАЧЕМ ЛІМІТЕД”, яка судячи з Російських реєстрів, може бути співзасновником Санкт-Петербурзької компанії ООО “Экогазсервис”.

Тим не менш в інтерв’ю авторитетному виданню “Дело” від 28 березня 2018 року(після серії статей про нібито російський слід в ТОВ “Карпатсмол”) у відповідь на питання журналіста про “звинувачення на адресу компанії у зв’язках з Росією”, відповіла, дослівно: “Дані судження — це ВИКЛЮЧНО трактування зацікавлених осіб, якими вміло маніпулюють російські постачальники, маючи на меті не допустити введення антидемпінгового мита на імпорт з РФ та зумовлені тим, щоб нанести шкоду діловій репутації нашої компанії. … Чого тільки про нас досі не вигадували і яких власників не приписували — навіть міністрів. Це все є недобросовісна конкуренція – тим самим нам намагаються завдати репутаційної шкоди… кожен має право пересвідчитись, що кінцевими бенефіціарними власниками є громадяни ЄС “.

От така то коломийка… Висноки робіть кожен собі сам.

По темі:

Калуські «Карпатсмоли» можуть зупинитися

https://delo.ua/business/pochemu-rost-poshlin-na-rossijskoe-himicheskoe-s-333343/

https://delo.ua/business/chomu-karpatsmoli-podali-na-antidempingove-rozsl-340679/– російські власники в ТОВ

http://www.newchemistry.ru/blog.php?id_company=82&n_id=4613&category=item&page=46– стаття про відновлення Ай прайз до української компанії

https://antikor.com.ua/articles/297946-kabmin_sdelal_kalush_smoljnym– Кабмін зробив Калуш «Смольным»

https://my.ua/news/cluster/2019-04-15-kabmin-sdelal-kalush-smolnym