Logo
10 Червня 2019, 18:13
Теги: виставка

Впродовж тижня у Франківську діятиме виставка у підтримку полонених моряків

Сьогодні, 10 червня, в Івано-Франківську відкрили благодійну виставку "Повернення додому".

У мистецькому просторі "Ваґабундо" зібралися небайдужі містяни, пише Типовий Франківськ.

В рамках проекту буде благодійна ярмарка, на якій можна придбати картини, ювілейні, шкіряні та керамічні вироби та інші вироби мистецтва. Всі кошти передадуть батькам полонених.

Відкрили "Повернення до Дому" Євгенія Ейдер (Евгения Эйдер) та Дмитрий Эйдер, батьки наймолодшого полоненого Андрія Ейдера.

"Як ще підтримати хлопців? Була спершу картина "Маленький кораблик, повертайся додому". Все почалося саме з репродукції цієї картини. Наші листи від родичів не допускаються. Я не знаю як ще підтримати. Хтось плаче, а ми діємо саме так. Це вже восьма виставка. Досі була у семи містах. Хочемо повезти до Америки, країн ООН. Кошти йдуть хлопцям на необхідні їм речі, на підтримку цієї виставки", - розповідає батько наймолодшого полоненого моряка Дмитро Ейдер.

"На другий день полону польська художниця Беата Куркуль під враженнями того, що сталося, написала намалювала цю картину. Подарувала нам її у Києві. За тиждень 24 митця з усієї України підтримали мою ідею влаштувати виставку на підтримку наших хлопців. Андрій казав, що листи - це єдине, що тримає", - каже мачуха наймолодшого полоненого моряка Євгенія Ейдер.

Виставка буде тривати до 17 червня у Франківську далі поїде в Надвірну, Одесу та всі міста звідки полонені моряки.

На момент полону Андрій Ейдер служив півтори місяці.

Під час відкриття присутнім показали відеопрезентацію стосовно події, як відбувалося захоплення.

"Абсолютно всім хлопцям будуть вручені кортики з домаської сталі. Для військових моряків це дуже важливо. Вони мають мати пам‘ятку з емблемою того, що з ними сталося", - додають Євгенія та Дмитро Ейдер.

Схожі Новини