Logo
8 Липня 2019, 13:20
Теги: Геращенко

Віцеспікерка ВРУ Ірина Геращенко: Завдання "Європейської солідарності" в новому парламенті зберегти Україну

Днями на Івано-Франківщину з візитом завітала віцеспікерка Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Журналісту Типового Франківська вдалось поспілкуватися із народним депутатом України Іриною Геращенко. У ході розмови віцеспікерка Верховної Ради розповіла про пріоритети, які першочергово ставить перед собою «Європейська Солідарність» та про те, що Франківщині потрібні нові надійні народні депутати.

На початку розмови Ірина Геращенко зазначила, що вірить в перемогу «Європейської Солідарності» і п‘ятьох мажоритарників від округів на Прикарпатті. Зокрема, Олексія Петечела, Сергія Басараба, Михайла Довбенка, Остапа Дзеса та Юрія Галінея.

Ви тут, щоб підтримати кандидатів у депутати від вашої політичної сили, зокрема по мажоритарному округу від Івано-Франківська Олексія Петечела? Як, загалом, оцінюєте шанси прикарпатських кандидатів у народні депутати потрапити у Верховну раду?

Мені здається, що шанси кожного кандидата залежать від виборців. Нам би дуже хотілося донести виборцям, що зараз дуже серйозний рівень викликів, які сьогодні стоять перед країною. Ми були абсолютно чесними перед українцями напередодні президентських виборів. Ми закликали, дуже добре подумати, чи варто голосувати за непросту правду, але чесну. Чи варто закрити очі і вибрати ілюзію, міф та отримати розчарування.

Звичайно, не пройшло достатньо час для того, щоб відчути всю міру брехні, яка накрила українців. Але за півтора місяця нової влади ми бачимо, що по-перше, уже є визнання, що немає ніякого плану розвитку країни та немає плану того, як нам обіцяли покрокового на сто днів. А також вирішення питання війни і миру. І врешті-решт взагалі ніякого плану куди рухатися і як буде надалі.

Уже виборці почули, що обіцянки щодо зниження тарифів був жарт і закінчити війну на другий день теж жарт. І скільки таких жартів ще очікувати? Мені би хотілося, щоб зараз іванофранківці дуже уважно проаналізувала ситуацію та розуміли, що ми зайшли в зону турбулентності, коли буде не до жартів. Ми щодня бачимо такі серйозні сигнали, які загрожують реваншу. Особливо в парламенті, куди зайдуть ескадрон «політичних підлітків» і так званий батальйон «політичних вовкодавів». Тут потрібно, щоб був політичний спецназ, який може зупинити тих вовкодавів, а підлітків іноді і захистити. І таким політичним спецназом є тільки команда «Європейської солідарності», яка поєднує досвід молодих політиків – тому Олексія Петечела раді бачити в нашій команді. Нам потрібні люди, які добре знають специфіку і проблематику свого регіону, мають бездоганну, незаплямовану репутацію, юристи за фахом, науковці. Зараз у нас в парламенті будуть співаки, декламатори, танцюристи, хто завгодно, але мало професіоналів. Варто пам’ятати, що парламент – не сцена. Це місце, де пишуться закони. І якраз сюди потрібні юристи.

Ми раді вітати Олексія в нашій компанії і сподіваємося, що Франківськ підтримає його. Тому, що саме цьому місту потрібен депутат інтелігентний, нове обличчя, фаховий порядний, і це саме – Олексій.

Як ставитесь до інших політичних партій, особливо «молодих», які хочуть увійти в парламент? Чиї обіцянки вам здаються більш зрозумілими та потрібнішими?

Я не оцінюю обіцянки і раджу франківцям те, саме робити. Бо у нас їх дає хтось на концертах, а хтось у фільмах, а потом виникає ілюзія. Потрібно судити по справах. Коли всі давали обіцянки або ховалися в політичних кущах дезертирських - ми працювали.

Зі ці роки я була 83 рази на Донбасі. У Мінську ввела надважкі переговори за дорученням Петра Порошенка для того, щоб захистити нашу армію та нашу країну на дипломатичному фронті. Ми звільнили більше 150 заручників, вдалось звільнити 2/3 окупованого Донбасу.

У п’ятницю в Краматорську буде п’ята річниця звільнення його від окупантів, яке зробила українська армія, волонтери, в тому числі й франківці. Тому, що більше 7, 5 тисяч франківців мають статус учасника бойових дій і більше сотні віддали своє життя. Ми не будемо роздавати обіцянки, а продовжувати той важкий шлях, яким йдемо цих п’ять років разом. Шлях на посилення української армії та дипломатії. Будемо стояти на сторожі інтересів України.

І дуже чітко під час зустрічі з виборцями говоримо про наш покроковий план, який у нас є. Оцінювати обіцянки - піддаватися ілюзіям. В обіцянках сильні не партія, а політичні проекти. А ці проекти одноразові, як носові хусточки. Ми партія, яка працює на результат.

Чим відрізняється «Європейська Солідарність» від інших демократичних партій?

Я представляю правоцентризьку політичну силу. У вересні ми стаємо спостерігачами ЮПІ. Це найбільша європейська партія, яка об’єднує політичні сили правоцентристів всієї Європи. «Європейська Солідарність» відрізняється тим, що у нас є дуже чіткі позиції щодо необхідності захисту України. Унікальним в нашій команді є поєднання досвіду та конкретного результату роботи. У нас десятки прийнятих Законів: про розмінування Донбасу, про статус зниклих безвісти, про виплати родинам загиблих заручників, десятки соціальних законів та гуманітарних. Це все конкретний результат роботи. Наш лідер Петро Порошенко, зробив Україну разом з нашими дипломатами та армією суб’єктом міжнародної політики. Не об’єктом, який тягають між собою.

Ми надалі робитимемо це. Можу сказати, що ми єдина команда, яка вміє визнавати помилки. Визнаємо, що дійсно попередні п’ять років наша команда мала кадрові, комунікаційні помилки. Ми їх виправили, тому наша команда зараз оновлена та у нас дуже багато людей, які вперше йдуть в політику. У тому числі й на Франківщині. Ось, це унікальне поєднання досвіду і нової крові, що робить нашу команду такою, яку потребує український парламент.

Назвіть сильні та слабкі сторони партії з огляду на попередні роки роботи?

У нас є тільки сильні сторони. Мені здається, що президентом залишається Петро Порешенко. У нас вже півтори місяці президент Володимир Зеленський, який несе повну відповідальність за країну. Варто його сильні та слабкі сторони показати. Ми будемо говорити тільки про свої сильні сторони. У той же час, коли на зустрічах нам в спілкуванні з громадськими активістами говорять певні критичні важливі речі, то ми їх сприймаємо та чуємо і робимо висновки. Зокрема, кадрова політика «ЄС» сьогодні надзвичайно серйозна оновлена політична сила.

Які першочергові завдання ставить перед собою партія «Європейська Солідарність» в новому парламенті?

Першочергове завдання у нашої партії зберегти Україну. Нам кожного дня пропонують відмовитися від української мови. Порушуючи закон про декомунізацію забороняють в Києві називати вулиці іменами українських героїв Шухевича та Бандери. Ось наша «Європейська Солідарність» саме та політична сила, яка буде стояти на сторожі України.

Ми подали до суду щодо порушення Закону про декомунізацію в Харкові та Києві. У нас немає різних історій. Доки ми не проведемо наше законодавство до європейських стандартів і не пройдемо цей шлях, як Польща та Чехія наші найближчі сусіди, ми не може претендувати на подання заявки. А хто це зробить? Всі нові обличчя, які гадки не мають, що таке європейське законодавство, і хто цим буде займатися?

Очевидно, що мають бути професійні люди, які усвідомлюють, що таке є стандарти міжнародного права, європейського. Наша партія буде робити все для того, щоб Україна стала членом ЄС і НАТО якнайшвидше.

Чи буде «ЄС» в опозиції до провладної політичної сили «Слуга народу» чи в коаліції?

Можливо ви знаєте, хто ці люди і хто йде під цією зеленою франшизою. Я не знаю. Ми не можемо бути до опозиції, якої немає. Точно можу сказати, що ми будемо опозицією до Опоблоку «За життя» до залишків, огризків команди Януковича. Ми до них будемо в жорсткій опозиції.

Будемо завжди займати державницьку опозицію до всього, що стосується захисту інтересів держави. Якщо сьогодні офіс президента говорить, що треба на Донбасі дати їм російську мову - від цього можна бути в опозиції! Але, якщо президент Зеленський звернувся до мене про заручників, я не можу бути в опозиції. Я підтримала його, все розказала, то була дуже конструктивна зустріч. І якщо це питання звільнення заручників та звільнення України, ми завжди союзники.

Вони кажуть, що спікером наступних парламентських буде Разумков колишній голова «Молодих регіонів», людина, яка принципово на всіх ефірах спілкується російською мовою. Хочу запевнити, що в українському парламенті всі будуть розмовляти українською.

На вашу думку, які загрози стоять зараз перед законом української мови?

Загрози зараз перед мовою дуже серйозні. І Прикарпаття має усвідомлювати, чи чекають вони взагалі розвороту від Закону про мову тільки до парламентських виборів. Тому, чим більше буде колона сильна, європейська, серйозна, яка буде захищати цінності до яких належить мова, тим менше у них шансів провести їх реванш. І взагалі багато чули від інших політичних сил так відкрито і чесно, що «ми за це будемо боротися»? Тільки ми про це говоримо.

Ви згадали про декомунізацію про закон української мови. На вашу думку, яка найбільші зараз є загрози?

Вони є внутрішні та зовнішні. Ключова наша загроза нікуди не зникає. У нас залишається війна з Росією. Можливо в Івано-Франківську не так відчутно, як в Києві. Але я людина, яка була щодня на Донбасі. Я кажу, що йде війна.

Цього тижня загинуло троє наших героїв. Треба це зупиняти. І як? Розсмішити Путіна? Та йому плювати на ваш сміх, він вже сміється півтора місяці. Потрібно тиснути, вигризаючи український інтерес. І коли ми бачимо, мляву зовнішню політику і імітацію, а не дії – це все викликає серйозне занепокоєння.
Всередині країни - страшний сон. Коли Клюєва реєструють в нардепи і кажуть, що він п’ять років жив в Україні. Виникає запитання, а де ми з вами жили? Якщо знаємо точно, що цієї людини тут не існувало.

І хто вчора вийшов з протестом? Активна молодь, волонтери, військові і «Європейська Солідарність». Чи були там інші політичні сили? Нікого там не було, сховались всі як миші.

Ви, як колишній журналіст, як можете оцінити те, що зараз до своїх рук прибрали велику кількість ЗМІ?

Це дуже небезпечна тенденція. І хочу сказати, що в липні мав бути звіт Нацради з питань телебачення та радіомовлення в парламенті. Я надзвичайно критично оцінюю роботу цієї структури, яка мала стояти на сторожі інформаційного простору України. Є багато тривожних тенденцій та сигналів, ось перше – радіо Армія ФМ єдина радіостанція, яка добивала свій сигнал на окуповану територію. Нацрада не могла зібратись на кворум і зараз ФМ немає ліцензії транслюватися. Я вважаю, що це інформаційна диверсія.

Потребує дуже серйозного аналізу ситуація з тим, що українські канали переходять в руки Москви. І мені здається це питання не тільки до Нацради з питань телерадіомовлення, але й до інших структур, які мають перевірити джерела фінансування.

Всі наші партії скільки разів попередні роки блокували парламент, адміністрацію президента із різними закликами. Де вони сьогодні? Більше того, вони бігають на всі канали. Їм потрібно якось визначитись, чи вони націоналісти, чи патріоти. Чи тільки вони воювали з Петром Порошенком. Ми завжди будемо воювати за Україну і фарбуватися в інші кольори – жовтий, зелений, фіолетовий…

Наш колір - це колір українського прапору.

Одним із найбільш критичних законів і рішень, які прийняв український парламент - це серйозна підтримка мови та культури. Завжди критикували нас, що це все передвиборчий піар, але ми прийняли закон про мову і я пишаюся цим. А найбільше тим, що під цим законом стоїть підпис президента Петра Порошенка.

Підготувала Вікторія Цісик.