Logo
5 Березня 2019, 16:48

Франківський суд виніс вирок у справі водія-втікача, який на смерть збив підприємця

Суд визнав 20-річного водія Артура Герасиміва винним у смертельній ДТП 25 травня на пасічнянському мості в Івано-Франківську та призначив йому три роки обмеження волі.

В ніч на 25 травня водій "SKODA SUPER B" на іноземній реєстрації на мості по вулиці Галицька наїхав на велосипедиста. Водій з місця аварії втік, а потерпілий помер у лікарні, пише КУРС.

Тоді загинув відомий у місті підприємець, власник салону краси "Balbao" Анатолій Гуменяк.

Винуватця ДТП, який покинув свою машину на Тролейбусній, правоохоронці затримали наступного дня. Ним виявився 20-річний житель Рожнятова студент ІФНТУНГ Артур Герасимів.

У суді Гарасимів визнав свою провину. Пояснив, що з місця події втік, бо перелякався та запанікував, а вже наступного дня сам прийшов у поліцію. Також він зазначив, що повністю відшкодував потерпілим завдану шкоду та попросив вибачення.

Потерпіла в суді зазначила, що претензій до Артура Герасиміва не має, та просила його суворо не карати.

До пом’якшуючих обставин у справі суд відніс щире каяття Герасиміва, сприяння у розкритті злочину та відшкодування шкоди потерпілим.

Обтяжуючих обставин у справі не встановили.

Також у досудовій доповіді про Артура Герасиміва вбачається "низька ймовірність вчинення повторного кримінального правопорушення, а виправлення обвинуваченого можливе без позбавлення або обмеження волі та не становить високої небезпеки для суспільства".

Врахувавши покази прокурора, потерпілих та захисників, суд вирішив, що слід призначити Герасиміву більш м'яке, не зазначене у ч. 2 ст. 286 КК України (від 3 до 8 років позбавлення волі) основне покарання у виді обмеження волі з позбавленням права керувати ТЗ. Суд вважає, що цього покарання достатньо для його виправлення, а також запобігання вчиненню нових злочинів.

В результаті суддя Івано-Франківського міського суду Роман Хоростіль призначив Герасиміву покарання у вигляді 3 років обмеження волі з позбавлення права керувати транспортними засобами на 1 рік.