Logo
2 Жовтня 2018, 17:47

Вперше в Україні. У Франківську проїзд в тролейбусі можна буде оплатити СМС-кою

В Івано-Франківську абоненти «Київстар» зможуть за допомогою СМС  оплати проїзд у міському комунальному транспорті «Електроавтотранс».

Відповідний меморандум про співпрацю у сферах впровадження інноваційних проектів для населення був підписаний сьогодні між міською радою та представниками мобільного оператора.

"Оплата проїзду у транспорті СМС - по-перше, це дуже просто: надішли код маршруту, отримай підтвердження про оплату - і все. По-друге, цей сервіс у майбутньому буде розповсюджений і на інші сфери життя міста: оплата за паркування, сплата комунальних платежів, продажі квитків у театрах, кіно... І по-третє, з смс-оплатами зменшується необхідність друку паперових квитків, а це крок до впровадження «зелених» правил життя", - наголосив директор з розвитку корпоративного ринку компанії "Київстар" Євген Кражан.

Івано-Франківськ став першим містом, де запрацює даний сервіс. Таку ініціативу хочуть запровадити й у Вінниці.

"Ми одне з перших міст, де буде реалізовуватися ця послуга. Ми хочемо щоб комунальний транспорт розвивався, ставав комфортнішим та зручнішим. СМС-оплата один з кроків до цього", - наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Для оплати проїзду за допомогою SMS-повідомлення необхідно: обрати потрібний код з таблиці (S чи P залежно від виду квитка, далі A чи B залежно від виду транспорту і цифру з номером маршруту. Текст набирати латиницею (!); надіслати SMS з цим текстом на номер 877; показати водію чи контролеру-касиру SMS-квиток, який вам надійде у відповідь.

Для здійснення операції пасажиру необхідно мати на мобільному рахунку кошти для проведення операції. Вартість SMS-повідомлення становить 2 грн чи 1 грн, залежно від виду квитка у тролейбусах та 4 грн в автобусах маршруту №27. Квиток діє протягом однієї години.

Послуга доступна всім абонентам передплачуваного мобільного зв'язку "Київстар".

В транспорті буде розміщена інструкція з оплати. СМС-ки будуть безкоштовними. Їх потрібно буде надіслати з кодом відповідного маршруту на номер 887.