Logo
14 Вересня 2017, 15:55

Викладачка франківського вишу пройшла навчання у Страсбурзі (ФОТО)

Цього літа викладачка кафедри внутрішньої медицини № 2 та медсестринства ІФНМУ, кандидатка медичних наук Євгенія Бардяк навчалася у Страсбурзькому університеті на курсі «Здоров’я і права людини у міжнародному праві».

4

Сесія складалася з академічних лекцій, які умовно можна поділити на дві частини: система захисту прав людини в міжнародному праві різних частин світу та права людини в медицині. Лекторами були професори з Канади, США, Швейцарії, Німеччини, Південної Африки та інших країн, а також представники міжнародних інституцій (комітети ООН, ВООЗ), судді, , йдеться на сайті Івано-Франківського медуніверситету.

Медична тематика охоплювала біоетику, систему уряду глобального здоров’я, права пацієнтів, питання сексуальності та гендеру, боротьбу з пандеміями, захист людей з ментальними розладами, доступ ув’язнених до медичної допомоги, попередження катувань і торгівлі людьми. Навчання відбувалося на англійській та французькій мовах. У підсумку слухачі здавали письмовий екзамен. Тим, хто здав тести успішно, видали відповідний сертифікат

«Крім отриманих важливих знань, мені вдалося познайомитися з дуже цікавими і поважними людьми. Вони завжди відкриті до спілкування і радо діляться своїми знаннями, — розповідає Євгенія Бардяк. — З деким я налагодила робочі стосунки, які, сподіваюся, дадуть позитивні результати, у тому числі і для нашого університету».

Навчальна група складалася з понад сотні людей з різних країн світу: Бразилії, Італії, Китаю, Грузії, США, Пакистану, Сенегалу, Малі та інших. Серед присутніх були як студенти, так і професори. Усі різного віку. Цікаво, що з Росії та Білорусії не було жодного представника. З України участь взяли тільки двоє учасниць: викладачка ІФНМУ та співробітниця в організації відомого психіатра та правозахисника Семена Глузмана.

Навчання відбулося за підтримки Фонду Фрідріха Наумана.

1

3

2

5