Logo
14 Червня 2016, 17:10

Я знаю, що ви робитимете цього літа

Влітку завжди хочеться втекти з міста. Та постає логічне питання: куди?

Маю бажання допомогти вам знайти відповідь! Пропоную розглянути 9 цікавих і багатьом невідомих місць в Україні, які варто відвідати цього літа, адже ці містечка й селища є унікальними завдяки своїм особливим кліматичними умовам, рослинності та природним утворенням. Ця добірка сподобається любителям природи та небанальних мандрівокрідною країною.

1. АКТОВСЬКИЙ КАНЬЙОН (поблизу с. Актового Вознесенського р-ну Миколаївської обл., на річці Мертвовід)

Актовський каньйон також називають "Каньйоном Диявола" чи "Малим Кримом", оскільки він дуже нагадує Великий Кримський каньйон. З Актовським Каньйоном пов’язанавеличезна кількість легенд про козаків. Це й не дивно, адже це унікальне й загадкове утворення природи, яке позитивно впливає на уяву людей. Окрім пейзажів, від яких перехоплює подих, тут є унікальний вид гірських тюльпанів, які ростуть поблизу каньйонузавдяки місцевому мікроклімату. Актовський каньйон знаходиться на територіїНаціонального парку "Бузький Гард". Це мальовниче місце приваблює багатьохфотографів і скелелазів.

1

2. БАКОТА (Кам’янець-Подільський р-н, Хмельницька обл.)

Затоплене село Бакота — чудове місце для поціновувачів казкової природи, романтики, старовини. Адже завдяки численним археологічним розкопкам стало відомо, що ця територія була заселена вже в доісторичні часи. Існує також легенда, що на дні рікиСмотрич у Бакоті знаходиться відбиток стопи Будди. В Бакоті можна насолодитися кліматом, подібним до кримського, відвідати скельно-печерний монастир та цілющі джерела, що, згідно з іще однією легендою, приносять щастя.

2

3. БУЦЬКИЙ КАНЬЙОН (c.Буки, на межі Вінницької та Черкаської областей)

Буцький каньйон є одним із 100 найгарніших місць України та входить до "Семи чудес Черкащини". Могутні скелі додають цьому місцю неймовірної чарівності. Буцький каньйон багато хто називає "маленькою Швейцарією". Його прекрасні пейзажі, а також "Український Стоунхендж" і водоспад "Вир" є одними з найбільш визначних природних пам’яток України, якими варто помилуватися хоч раз у житті. Колись тут було побудовано першу в Україні ГЕС. А зараз це просто прекрасне місце, де чудово відпочивати з наметом, віддалившись від цивілізації.

3

4. ДЖУРИНСЬКИЙ ВОДОСПАД (поблизу с. Нирків Заліщицькогор-ну Тернопільської обл.)

Ви будете здивовані червоним кольором землі та таким же відтінком скель біля водоспаду.Також тут ви зможете побачити руїни величезного замку XVII століття. А сам водоспад єнайвищим в Україні! Крім любителів природи, зацікавляться цим місцем і поціновувачіекстремального спорту, адже тут проводяться сплави на катамаранах по Дністру.

4

5. ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН (розташований міжЧернівецькою, Тернопільською, Івано-Франківською таХмельницькою областями)

Цей каньйон – один із найбільших на Європейському континенті. Згідно з результатамиінтернет-опитування, яке проводилося по всій Україні в серпні 2008 року, він ще йвизнаний одним із семи природних чудес України. Тож це місце просто не можна залишати поза увагою. Тут є Совий Яр, який зачарує вас своїми приголомшливими ландшафтами.Також не залишать вас байдужими Стара Ушиця, Китайгород і Заліщики - чарівне містечко, про яке піде мова в наступному пункті.

5

6. МІСТО ЗАЛІЩИКИ (Тернопільська обл.)

Курортного значення цьому місту надають не тільки навколишні захопливі пейзажі, а й м'який мікроклімат, подібний до середземноморського. Таким кліматом містечко завдячує високим кручам, що оточують Заліщики за периметром. Безперечно, найгарніші краєвиди ви знайдете в самому містечку, яке за своєю формою є круглим півостровом. Також у Заліщиках є чудовий дендропарк, який теж варто відвідати всім любителям природи.

6

7. СЕЛО ЛУМШОРИ (Перечинський р-н, Закарпатська обл.)

Це селище невелике, але популярне серед українських туристів, і цілком заслужено, бо в Лумшорах багато цікавого. Наприклад, тут аж п’ять водоспадів. Ви легко знайдете їх, аджедорога йде паралельно до ріки Турички, на якій вони розташовані. Тож ви не заблукаєте — журкіт тих водоспадів чути здаля.

Та найголовніша принада цього місця – Лумшорські чани. Вони є своєрідною сауною просто неба. Об’єм чану – 1000 л. У кожен чан вміщується до семи людей. Вогонь нагріває мінеральну воду в чані до +40°..+45°, а ви в ній купаєтеся. Такі процедури прекрасно впливають на нервову систему.

7

8. ОЛЕШКІВСЬКІ ПІСКИ (знаходяться за 30 км від м. Херсон, у Цюрупинському р-ні)

Олешківські піски — другий за розміром піщаний масив Європи. Хоча, милуючись цим природним дивом України, так і кортить назвати його справжньою пустелею. Олешківські піски поділяють на 7 зон (так званих арен), кожна з яких має власні природні та кліматичніособливості. На території цього піщаного масиву багато барханів висотою близько 5 м(проте окремі сягають 20 м), які пересуває вітер. Влітку пісок нагрівається до +75°C. Тутмайже ніколи не дощить, зате бувають піщані бурі.

8

9. ОПТИМІСТИЧНА ПЕЧЕРА (поблизу с. Королівка, що знаходиться в Борщівському р-ні Тернопільської обл.)

Цю печеру занесено до Книги рекордів Гіннеса як найдовшу в світі гіпсову печеру. Вона також є найдовшою печерою Євразії та другою за довжиною печерою в світі (після американської Флінт-Рідж-Мамонтової). Сама назва чого тільки варта! А ще Оптимістична печера є геологічною пам’яткою природи державного значення. Це довгий лабіринт гротіврізних розмірів та форм. Освітлення в печері надає їй магічного вигляду. Це місце, поза всякими сумнівами, зачарує будь-кого, навіть найвибагливіших мандрівників.

9

UaModna