Logo
31 Січня 2020, 17:28

Як діяти, якщо розбили ртутний термометр: покрокова інструкція

Для початку не панікуйте й виведіть із кімнати усіх, хто не прибиратиме ртуть. Що робити й чи потрібно поспіхом вибігати з кімнати та викликати рятувальників, якщо ви розбили ртутний термометр? Відповіді на ці запитання дала на своїй сторінці у Facebook Уляна Супрун, посилаючись на матеріал УП.Життя.     

Так, агентство США з охорони довкілля розповіло, що робити, якщо ви розбили термометр. Не панікуйте й виведіть із кімнати усіх, хто не прибиратиме ртуть.

Речовина починає випаровуватися при температурі +20℃, а тому можна одразу ж відкрити вікно, аби зменшити концентрацію випарів ртуті у приміщення та охолодити його.

Не робіть протяг! Так ртуть пошириться кімнатою і її буде складніше збирати.

Одягніть гумові, нітрилові або латексні рукавички та обережно зберіть уламки термометра у паперовий рушник або серветку. Покладіть це у герметичний пакет із застібкою — зіп-пакет.                                                               

Огляньте усе приміщення та місце, де розбився термометр, зокрема й зберіть кульки ртуті докупи скребком або шматком картону. Ваші рухи мають бути повільними й спокійними, інакше ртуть розлетиться на ще дрібніші шматочки. Після цього зберіть великі кульки піпеткою, вичавіть ртуть на вологий рушник й загорніть його. Покладіть у зіп-пакет та промаркуйте будь-яким чином, що всередині токсична речовина — ртуть.                     

Якщо у вас залишилися невеликі шматочки ртуті у шпаринках, скористайтеся кремом для гоління та щіткою, щоби дістати їх. Також можна спробувати скотч: відклеювати його від поверхні потрібно повільно, аби дрібне скло або ртуть встигли зачепитися.

Після використання утилізуйте все, що мало прямий контакт із ртуттю аналогічно до того, як утилізовували саму ртуть та розбитий термометр.                                                                                                                   

Що ніколи не варто робити, якщо ви прибираєте ртуть?

Не пилососьте ртуть та не використовуйте віник. Так вона розпадеться на менші частинки і потрапить у повітря.

Не виливайте ртуть у водостік. Вона може потрапити у сантехніку та пошкодити її, а також — залишитися у самому водостоку та продовжувати "опромінення" території.

Не залишайтеся у тому ж одязі, який ви носили під час інциденту. На ньому можуть залишатися частки ртуті.

"Якщо ви знайшли розбитий термометр, але не бачите ртуті поруч із ним, або ртуть знаходиться у важкодоступних місцях, варто викликати рятувальників, аби вони оглянули приміщення та виміряли рівень ртутних випарів. За потреби вони проведуть демеркуріазацію приміщення — очистять його від токсичної ртуті", - наголосила Супрун.

 

Схожі Новини