Logo
27 Серпня 2019, 21:10
Теги: ОТГ

Як розвиватимуть культурно ОТГ в умовах децентралізації

В Україні взялися за розвиток громад для того, щоб реалізовувати та виносити їх на інший рівень.

Так, 5 серпня стартував проєкт «Посилення інституційної спроможності місцевого самоврядування в частині забезпечення надання ефективних культурних послуг, застосовуванні інноваційних та креативних індустрій, створення принципово нових лідерів до культурного розвитку громад», який реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад у партнерстві із Сумським обласним науково-методичним центром культури і мистецтв за підтримки Українського культурного фонду.

Цей проект є досить важливим для об’єднаних громад, бо надасть нові компетенції для виконавчих органів місцевого самоврядування щодо ролі культурного розвитку в житті мешканців, покаже кращі практики надання культурних послуг в громадах, креативних індустрій.

Загалом, під час проекту представники громад мають сформувати планові стратегічні документи, які передбачатимуть реалізацію цілей культурного розвитку та зростання громади, окреслять конкретні кроки їх досягнення.

Адже, в умовах проведення реформи з децентралізації утворені об’єднані територіальні громади отримали більше повноважень та ресурсів на їх реалізацію. Відбувся перерозподіл бюджетів 51% місцевих бюджетів: ці кошти тепер у розпорядженні об’єднаних громад, а 49% – загальнодержавний бюджет.

Такі проекти дадуть реалізувати цілу низку заходів, які нададуть громадам такі інструменти, які б принципово змінили підходи до сфери культури.

Зазначимо, що 5 серпня по 5 листопада буде реалізовано ряд заходів для громад та розробка 30 проектів культурного розвитку. Окрім того, 60 відібраних на конкурсній основі учасників розроблять План покращення культурних послуг. Для цього буде використана освітня он-лайн платформа.

Проект доповнює ініціативи на місцевому рівні, які мають окремі креативні культурні продукти (фестивалі, свята), проте їх організація спрямована на місцевого споживача та не має економічної сталості. Ці заходи часто є поодинокими та збитковими.

Додамо, що завтра 28 серпня 2019 року , об 11-30 в місті Хмельницький відбудеться перша регіональна інформаційна зустріч у рамках проекту, на якій відвідувачі дізнаються про унікальність проекту, що полягає у пошуку та виявленню визначальних культурних особливостей громади, які будуть розглянуті як точки економічного зростання.