Logo
19 Січня 2019, 19:39

Як сімейна пара обдурила прикарпатців на понад 100 тисяч євро (фото)

Прикарпатці звинувачують сімейну пару Андрія Бадічела та Тетяну Муравйову у шахрайстві. Кажуть, вони обманули людей на суму понад 100 000 євро.

Кореспондент Типового Франківська вирішив зв’язатись із потерпілими та дізнатись, яким чином пара виманювала гроші з людей.

Одним із потерпілих став франківець Микола Гавриляк. Саме він опублікував пост із фотографією шахрая Андрія Бадічела та закликав відгукнутись людей, які стали жертвою обману.

Як розповів франківець, восени минулого року він приїздив в Київ у робочих справах і розмістив оголошення про пошук квартири в соцмережі Фейсбук. На нього одразу відгукнулася Тетяна Муравйова, яка сказала, що вони з чоловіком Андрієм Бадічелом можуть здати власну квартиру, в якій не живуть через недороблений ремонт, за 200 доларів.

За словами Миколи Гавриляка, у квартирі, як виявилось, проживав й сам Андрій Бадічел.

Він зауважив, що поведінка господаря була незвичною, підозрілою, проте тоді не надав цьому уваги.

Згодом, каже, Микола, Андрій почав розпитувати все про нього та, попросив допомоги. Зважаючи на те, що Тетяну франківець знав близько 8-ми років, він погодився.

«Таню я справді знав 8 років, тому не могло й в голову прийти, що щось піде не так, та й сума була не велика - 3 тисячі доларів. Андрій навіть відео мені записав, у якому йдеться про позику. Мовляв, у разі, якщо б раптом не повернув гроші, я зможу його публічно розмістити в соцмережах. На отримані від мене гроші він купив речі до квартири, а після – зник, - розповідає Микола Гавриляк. Коли прийшов час повертати гроші, чоловік почав відтягувати, шукати відмовки. Я виставив у мережу Ютуб відео, й мені почали писати різні люди, які  потрапляли у схожі пастки з Андрієм та Танею. Щоправда, пара поскаржилась на відео, і його видалив Ютуб».

Ошуканий Микола Гавриляк лише налаштований писати заяву в поліцію і збирає постраждалих.

Інший франківець Микола Миколайович теж потрапив на гачок цієї пари і незабаром судитиметься за повернення коштів.  

Микола займається криптовалютою. У березні 2018 року приятель познайомив його з Андрієм Бадічелом. Була ділова угода, Андрій обіцяв доставити з Китаю ASIC-ки (спеціально створенні пристрої для майнінгу криптовалют, - ред.) за  дешевою ціною. Далі Микола та Андрій написали розписку, оформили все офіційно в адвокатів.

«Сума складала понад 102 тисячі євро. Чоловік постійно розтягував терміни, не надавав відповідні послуги, сказав надіслати його дружині ще 20 тисяч гривень, - пригадує Микола. - А згодом почав ігнорувати та блокувати всюди. Дружина запевняє, що більше не має зв’язків з Андрієм, що покинула його».

Втім чоловік довідався про ще багатьох людей, потрапили у схожу халепу з Андрієм Бадічелом. Микола Миколайович уже написав заяву до міського відділку поліції. За його словами, таких заяв є ще три, й не лише в Івано-Франківській області.

Журналіст намагався в телефонному режиму зв’язатись й з самим Андрієм Бадічелом, якого звинувачують у шахрайстві, але телефон вимкнений.

Як відзначив Микола Миколайович, його справу уже передали до суду.

Спершу суд вирішуватиме питання про стягнення коштів. Справу кримінального характеру до розгляду суду ще не призначили. Судове засідання заплановане 13 березня.

На сайті Івано-Франківського міського суду розгляд справи справді призначено на 13 березня о 16.10 годині.

Типовий Франківськ слідкуватиме за розвитком подій.