Logo

5 Лютого 2019, 20:46

Як у Франківську святкували китайський Новий рік (фото)

5 лютого за китайським календарем - Новий рік.

В Івано-Франківську найбільше китайське свято відзначають у Центрі китайської мови та культури при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

За давньокитайськими переказами, на початку нового року в помешкання людей вривалася міфічна істота Нянь ("Рік" у перекладі з китайської мови).

Вона пожирала худобу, збіжжя, харчі, а подекуди навіть самих людей. Китайці хотіли захистити себе від Няня і залишали біля своїх помешкань їжу, щоб міфічний звір міг досхочу нею насититися. Чим більше їжі, гадали люди, тим добрішим буде Нянь.

Одного разу на початку року звірина знову вийшла на полювання. Нянь побачив маленьку дитину, одягнену в червоне, й дуже злякався.

З того часу китайці використовують червоний колір у своїй символіці. А ліхтарі червого кольору вішають на двері та вікна своїх помешкань.

Китайський новий рік (в перекладі з китайської - "Свято весни") святкують 15 днів. Цього року його відзначатимуть із 5 по 20 лютого. На 15-й день китайці влаштовують свято ліхтарів.

В Івано-Франківську також відзначають Китайський новий рік.

У Центрі китайської мови та культури при Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника підготували майстер-класи з виготовлення з паперу та кольорових шнурків китайських ієрогліфів, що означають "весна" і "щастя".

Також учасники заходу мали можливість вивчити новорічну пісню й спробувати виконати вправи з китайської рухової гімнастики.