Logo
12 Липня 2019, 21:25

Як визначити нітратний кавун

Кращий час для покупки кавуна - це кінець літа і перша половина осені. А ось в більшості «ранніх» кавунів, зростання яких стимулюється азотними добривами, часто багато нітратів.

Яким чином відрізнити придатні в їжу кавуни від нітратних, пише Контракти.юа.

Зовнішні ознаки нітратного кавуна

Звуковий метод . Якщо постукати по нитратному кавуну, то звук буде як від постукування по спущеному м'ячу, крім того, при стисненні такої Арбузов не буде тріщати, на відміну від стиглого «здорового» кавуна.

Метод "плями" . Огляньте кавун, чи є у нього так зване "земляна пляма" - воно виходить від лежання на землі в місці зіткнення кавуна з ґрунтом. Якщо пляма відсутня, то кавун однозначно не вилежав певний термін і просто не встиг їм обзавестися. Колір теж грає важливу роль - чим яскравіше і чіткіше малюнок шкірки кавуна, тим більше шансів, що перед вами кавун природно вирощений.

Причому, земляна пляма внизу збоку повинна бути жовтою, а не білою.

Внутрішні ознаки нітратного кавуна

- Найбільш вірно визначити вміст нітратів в кавуні можна, звичайно, розрізавши його.

- М'якоть у здорового кавуна повинна бути цукрової, а у нітратного часто занадто глянсова.

- Якщо в м'якоті виявлені жовті або, що ще гірше, фіолетові прожилки - кавун краще викинути - він нітратний. Плоть повинна бути червоною, але ніяк не блідо рожевого кольору.

- накришити в склянку з водою кавунової м'якоті, зверніть увагу на те, якого кольору стала вода, якщо рожевої - від кавуна варто позбутися, а якщо просто каламутною - кавун цілком придатний в їжу.