Logo
16 Січня 2020, 09:20

Як збили Boeing: у літак МАУ влучили дві ракети

У літак МАУ, який 8 січня вилетів з аеропорту Тегарана, влучили дві ракети з проміжком у 20 секунд.

Після першого влучання перестав працювати пристрій, яким повітряне судно передає сигнали диспетчерам. Після другого – літак вибухнув і почав падати.

Нові кадри збиття українського Boeing опублікували журналісти, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Достовірність відео вже підтвердило видання New York Times. Кадри, допомогли з'ясувати причину катастрофи, зняли камери спостереження з даху будівлі сусіднього селища. Самі ракети в літакзапустили з військової бази за 13 кілометрів від нього. На кадрах видно, як одна за одною дві ракети влучають у літак, той вибухає і починає падати.

Автора одного з відео затримала іранська влада, бо той нібито порушив національну безпеку країни, коли поширив чутливі кадри. Через арешт виник скандал - журналіст іранського походження, який живе у Лондоні, і сам оприлюднював кадри катастрофи, стверджує, що під варту взяли невинну людину.

Іранська влада три дні намагалася переконати світ, що причина катастрофи інша. Висувала версії і про технічну несправність, і про помилку пілотів. Свою думку змінила лише після заяв кількох країн, що в літак поцілили ракетою.

Докази зібрали і українські фахівці, які були в Ірані на місці катастрофи. Ексклюзивні кадри ТСН під час їхньої роботи показують, що на верхній частині чітко видно вихідні обвуглені отвори. Вони також на обшитті літака. Десятки отворів у нижній частині й самі осколки, які застрягли в обшивці крісел.