Logo
15 Вересня 2019, 12:45

Як змінилися штрафи за перевантажений транспорт

Днями Верховна Рада України ухвалила законопроєкт щодо здійснення габаритно-вагового контролю

Мета проєкту посилити моніторинг і відповідальність за порушення норм перевезення вантажів.

Тепер, за перевищення допустимої ваги вантажу транспорту передбачається штраф від 8,5 до 34 тисяч гривень,залежно від того, наскільки вага більше дозволеної пише Типовий Франківськ з посиланням на "Слово і діло".

Якщо на 5-10% більше, доведеться заплатити 8 500 гривень, на 10-20% більше – 17 тисяч, більше 20% – 34 тисячі гривень. Всі гроші від штрафів будуть перераховувати в Дорожній фонд.

Адміністративну відповідальність за перевищення ваги вантажу понесуть фізичні особи або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспорт, користувач транспортного засобу (якщо він внесений до реєстру ТЗ), особа, яка ввезла транспорт на територію України (якщо він зареєстрований за межами країни).

Законопроєкт передбачає, що якщо водій проігнорував вимогу зупинитися, його можуть оштрафувати на 3,4 тисячі гривень або позбавити прав на 3-6 місяців. Перевантаження транспорту можуть зафіксувати в автоматичному режимі, постанова про накладення штрафу в такому разі може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та її надішлють поштою.

Як варіант інформацію про правопорушення, що зафіксоване в автоматичному режимі, можуть надіслати електронною поштою або смс-повідомленням. Але для цього потрібно подавати заяву до органів МВС.

Схожі Новини